ثبت‌نام و دریافت کارنامه دانش‌آموزان مجازی شد

تهران- ایرنا- آموزش و پرورش با توجه به شیوع ویروس کرونا و گسترش فعالیت‌های مجازی، سامانه پادا (پرونده الکترونیکی دانش آموزی) را برای انجام ثبت نام و دریافت کارنامه دانش آموزان (به جز کلاس اولی ها) راه اندازی کرده است.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، فعالیت این سامانه که به تازگی راه‌اندازی شده است، از دهم خرداد ماه آغاز می‌شود.

سامانه پادا برای ثبت نام، دریافت کارنامه و پرونده تحصیلی دانش آموزان به صورت آنلاین و غیر حضوری راه اندازی شده است. دانش آموزان برای ورود به این سامانه به رمز عبور و نام کاربری نیاز دارند که این اطلاعات باید از مدرسه دریافت شود.

در واقع اولیای دانش آموزان می‌توانند با ورود به سامانه “پادا” به نشانی www.pada.medu.ir ثبت نام فرزندان خود را انجام دهند.

بر این اساس خانواده ها می‌توانند مدارک مورد نیاز ثبت نام دانش آموزان را در این سامانه بارگذاری کنند و دیگر در شرایط شیوع ویروس کرونا نیاز به حضور خانواده‌ها در مدارس نیست.

پس از بارگذاری مدارک دانش ‌آموزان توسط والدین، سامانه درخواست خانواده‌ها را برای ثبت نام در مدرسه بررسی می‌کند و نتیجه به آنها اعلام می‌شود.

همچنین براساس گفته‌های مسوولان آموزش و پرورش، این سامانه در چند منطقه کشور آزمایش شده و پاسخ مثبتی از آن دریافت شده است، در زمان ثبت نام نیز این سامانه دوباره آزمایش می‌شود.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha