استاندار خراسان شمالی خواهان تسریع در بازسازی مناطق زلزله زده شد

بجنورد -ایرنا- استاندارخراسان شمالی در بازدید از مناطق زلزله واقع در جنوبغربی این استان خواهان سرعت بخشیدن به بازسازی و بهسازی مناطق زلزله زده شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدعلی شجاعی روز یکشنبه در بازدید از روستای زلزله زده شورک در شهرستان گرمه در جنوبغربی استان خراسان شمالی افزود : باید تمام امکانات استان برای بهسازی و بازسازی مناطق زلزله زده تجهیز شود.
نماینده عالی دولت در استان خراسان شمالی اضافه کرد : ارزیابی واحدهای خسارت دیده ناشی از زلزله خاتمه یافت و برنامه ریزی برای بهسازی واحدهای مسکونی از سوی بنیاد مسکن به عنوان متولی ساخت و ساز نیز در دست پیگیری است و باید این برنامه ریزی ها با سرعت ادامه یابد.
شجاعی اضافه کرد: بازسازی و بهسازی سایر زیرساخت ها اعم راهها و دامداری ها نیز باید مطابق با ساخت و ساز مسکن در دستور کار قرار گیرد و تمام ساخت و سازها با رعایت نکات فنی و مهندسی انجام شود.
رییس ستاد مدیریت بحران استان خراسان شمالی از دستگاههای خدمات رسان همانند  هلال احمر نیز خواست تا مایحتاج عمومی زلزله زدگان را در حد توان تامین در اختیارشان قرار دهند تا مشکلات مردم کاهش یابد.
شجاعی همچنین بر استقرار حمام و سرویس بهداشتی سیار برای زلزله زدگان نیز تاکید کرد.
استاندارخراسان شمالی امروز یکشنبه  به همراه تعدادی از مدیران دستگاههای اجرایی  برای بررسی میدانی میزان خسارت های ناشی اززلزله به مناطق زلزله زده در شهرستان های جاجرم و گرمه سفر کرد.
بازدید از هشت روستای خسارت دیده ناشی از زلزله، حضور در ستاد مدیریت بحران استان و بررسی میزان خسارت ها و نحوه بازسازی به مناطق زلزله زده جنوبغربی استان خراسان شمالی سفر کرد.
زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۵ ریشتری ساعت ۳.۳۴ دقیقه بامداد روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت مناطقی از جنوب خراسان شمالی و شهر سنخواست و روستاهای اطراف را لرزاند و با گذشت حدود پنج ساعت از نخستین زمین لرزه، ۲ زمین لرزه ۵.۴ و ۴.۲ ریشتری دیگر در بخش های سنخواست و شوقان در شهرستان جاجرم به ثبت رسید.
براثر این زمین لرزه به بیش از یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی ۱۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت وارد شد و ۱۲۱ واحد مسکونی تخریب شد.


 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha