قالیباف: آژانس حق دسترسی به دوربین‌های سازمان انرژی اتمی را ندارد

تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر شفاهی نماینده مردم محلات گفت: آژانس بین‌المللی حق دسترسی به دوربین‌های سازمان انرژی اتمی را ندارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سه ماه فرصت داشت که به تعهدات خود عمل کند اما اینگونه نشد و روز گذشته هم فرصت قانونی آنها به پایان رسید.

نماینده مردم محلات بیان کرد: بر اساس قانون باید کلیه تصاویر و فیلم‌هایی که توسط دوربین‌های سازمان انرژی اتمی ضبط شده است، پاک شود و انتظار ما از رییس سازمان انرژی اتمی این است که هر چه سریع‌تر خبر دهد که فرصت آژانس تمام شده و ذخیره تصاویر و فیلم‌ها پاک شده است.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما  نباید اجازه دهیم که نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها مانند قانون اقدام راهبردی در اجرای برجام شود چرا که آن قانون به خوبی اجرا نشد.

سلیمی خطاب به قالیباف، گفت: به رییس سازمان انرژی اتمی دستور دهید در این زمینه تاخیر نکند و باید ذخایر فیلم‌ها و تصاویر در دوربین‌های سازمان انرژی اتمی حذف شود و همه بدانند مجلس بر اجرای قانون تاکید دارد و مجلس یازدهم مانند مجلس قبلی نیست.

 قالیباف در پاسخ به این تذکر، گفت: ما مصمم هستیم که قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران در زمان‌های مشخص و بر اساس مصوبات اجرا شود و مقام معظم رهبری هم بارها بر این موضوع تاکید کردند.

وی بیان کرد: فرصت سه ماهه آژانس تا اول خرداد ماه بود و بر این اساس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حق دسترسی به تصاویر و اطلاعات سازمان انرژی اتمی را ندارد و روز گذشته هم در این باره بحث و تصمیم‌گیری شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha