تیراندازی در شمال آمریکا ۲کشته و ۸ مجروح برجا گذاشت

تهران – ایرنا – تیراندازی در شهر مینیاپولیس  ایالت مینه سوتا، ایالتی که در شمال آمریکا واقع است، تاکنون حداقل دو کشته و هشت مجروح برجای گذاشت.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، تارنمای خبری آمریکایی «هیل» (TheHill) با انتشار این خبر نوشت:  این تیراندازی که اواخر روز شنبه (روز گذشته) در شهر مینیاپولیس رخ داد ۱۰ نفر هدف این تیراندازی قرار گرفتند.

هیل افزود: به گفته مقامات پلیس مینیاپولیس این تیراندازی که از یک مشاجره لفظی آغاز شد منجر به کشته شدن دو نفر  و مجروح شدن هشت نفر دیگر شد، مجروحان به بیمارستان منتقل شده اما حال یکی از مجروحان این حادثه تیراندازی بحرانی اعلام شد.

تارنمای خبر ی هیل به جزئیات بیشتر این تیراندازی اشاره ای نکرد.

هیل تنها افزود: تیراندازی وقوع تیراندازی در کشوری که شمار قبضه های سلاح گرم بیش از شمار جمعیت آن است، در سال ۲۰۲۰میلادی و در پی شیوع ویروس کرونا در مراکز ایالت های همچون «ایندیانا»، «جُرجیا» و شهر بولدر واقع در ایالت کلرادو فزونی یافت.

۱۰۰ کشته در روز

شبکه خبری سی ان ان درگزارشی در ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ نیز در ارتباط با میزان جرائم سلاح گرم در میان شهروندان آمریکایی اعلام کرد: بنابر آمارها سالانه بیش از ۳۸ هزار نفر در آمریکا بر سر خشونت با سلاح گرم کشته شده و این بدان معنی است که روزانه یکصد آمریکایی دراین کشور با سلاح گرم به قتل می رسند.

آمریکایی ها صاحب ۴۰۰ میلیون قبضه سلاح

سی ان ان در ادامه گزارش خود می افزاید: آمریکا یکی از مسلح ترین شهروندان جهان را دارد،  آمریکایی ها صاحب ۳۹۳ میلیون قبضه سلاح گرم هستند و با این محاسبه، هر شهروند آمریکایی حداقل یک بار تجربه مواجه با خشونت  سلاح گرم در عمر خود را دارد.

شهر مینیاپولیس  که شب گذشته این تیراندازی در آن رخ داد، محلی است که جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکا سال گذشته به دست درک شووین پلیس سفید پوست آمریکا با قرار دادن زانو بر گردن وی به مدت بیش از ۹ دقیقه باعث مرگ وی شد، حادثه ای که موجی از اعتراض های عادلتخواهانه و ضد نژادپرستی علیه رفتار سبعانه نیروهای پلیس سفیدپوست آمریکا را فرا گرفت.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha