میزبانی سه مسابقه ملی و بین المللی تکواندو به کیش رسید

کیش - ایرنا - مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش گفت: این جزیره میزبانی دهمین دوره مسابقه تکواندو جام باشگاه های آسیا، سی و یکمین دوره مسابقات جام فجر و سومین دوره رقابت های آزاد آسیایی بر عهده گرفت.

به گزارش ایرنا، عزیر الله فرضی پور شنبه شب در نشست مشترک نمایندگان فدراسیون تکواندو و مسوولان ورزش کیش اظهار داشت: این رقابت ها با حضور ۵۰۰ ورزشکار از ۱۵ کشور از ۲۳ تا ۳۱ شهریور ماه به مدت هشت روز به میزبانی ایران در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

وی افزود: پیش از این نیز با تصویب شورای اجرایی اتحادیه آسیا مقرر بود سومین دوره مسابقه آزاد آسیایی (G1) و دهمین دوره رقابت‌های تکواندو جام باشگاه‌های آسیا (G1) در سال 2020  برگزار شود که با توجه به همه گیری ویروس کرونا رقابت ها به مدت یک سال به تعویق افتاد.

فرضی پور گفت: کیش سعی دارد تا زمان برگزاری دهمین دوره مسابقات تکواندو جام باشگاه های آسیا، سی و یکمین دوره مسابقات جام فجر و سومین دوره رقابت های آزاد آسیایی به میزبانی ایران تمام امکانات و زیر ساخت های خود را طبق استاندارهای مورد نظر شورای اجرایی اتحادیه آسیا آماده کند.

هم اکنون ۳۸ هیات ورزشی در جزیره کیش فعال بوده که موسسه ورزش و تفریحات سالم این جزیره امسال برنامه‌های آموزشی، ارتقاء، اعزام، اردو و مسابقه مختلف را تدارک دیده است؛ در جزیره کیش حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده و ۶۷ مربی فعالیت دارند.

جزیره کیش هم اکنون ۴۴ هزار نفر جمعیت دارد و در ۱۸ کیلومتری کرانه باختری ایران واقع شده است.

این جزیره از دیرباز تاکنون به دلیل موقعیت راهبردی، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha