حمایت مالدیو از فلسطین و ادامه تعلیق روابط با رژیم صهیونیستی

تهران-ایرنا- ابراهیم محمد صالح رییس جمهوری کشور مالدیو روز شنبه با انتشار پیامی در صفحه توییتر رسمی خود اعلام کرد که این کشور در کنار مردم فلسطین ایستاده است و تعلیق روابط این کشور با رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری این کشور مسلمان جنوب آسیا در در پیام خود گفت: با اشغال خانه‌های فلسطینیان در شیخ جراح و اخراج آن‌ها از خانه هایشان و با افزایش حملات علیه مسلمانانی که در مسجد الاقصی مشغول نماز و عبادت هستند، رژیم صهیونیستی به نقض قوانین بین المللی ادامه می‌دهد. مالدیو اقدامات رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کند و در کنار مردم فلسطین ایستاده است.  
مبروک عزیز سخنگوی ریاست جمهوری مالدیو نیز بار دیگر بر موضع صریح این کشور در حمایت از فلسطین تاکید کرد.  
وی در پیامی توییتری نوشت: ما علیه بی‌عدالتی می‌ایستیم و همبستگی خود با مبارزه مردم فلسطین برای تضمین حق مسلم خود برای کشور مستقل را اعلام می‌کنیم.  
این مقام مالدیوی تاکید کرد: موضع مالدیو کاملا آشکار است. تمامی روابط میان مالدیو و اسرائیل همچنان به حالت تعلیق خواهد ماند که این موضوع شامل تحریم کالاهای اسرائیلی نیز می‌شود.  
نشریه "وویس" چاپ مالدیو نوشت: دولت مالدیو همچنین اعلام کرده است که قصد دارد یک سفیر غیر ساکن برای فلسطین تعیین کرده تا روابط خود را با فلسطین گسترش دهد.  
مالدیو به صورت سنتی از تشکیل دو کشور بر اساس مرزهای پیش از سال ۱۹۶۷ با بیت المقدس شرقی به عنوان پایتخت فلسطین حمایت کرده است.  
طی دوازده روز درگیری میان نیروهای مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی، ۲۴۳ فلسطینی از جمله ۶۶ کودک به شهادت رسیدند.  

در این درگیری‌ها بیش از چهار هزار موشک و راکت به سمت فلسطین اشغالی شلیک شد و ضعف گنبد آهنین در رهگیری و انهدام راکت‌های مقاومت فلسطین باعث خسارات مالی و جانی زیادی در شهرها و شهرک‌های صهیونیست‌نشین شد.  

کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی شامگاه روز پنجشنبه گذشته با طرح مصر برای برقراری آتش‌بس از ساعت ۲ بامداد ۲۱ مه (۰۳: ۳۰ بامداد جمعه به وقت تهران) موافقت کرد.  

 ناصر ابوبکر رئیس اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطین روز شنبه اعلام کرد ظرف حملات اخیر رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها، حدود ۱۷۰ روزنامه‌نگار زخمی شده‌اند.  

سخنگوی سازمان گزارشگران بدون مرز پیش‌تر در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه تأکید کرد که اقدام رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن مقرهای رسانه‌ها به منزله جنایات جنگی است و از این رژیم در دیوان بین‌المللی کیفری  (دادگاه لاهه)، شکایت کرد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha