موزه‌های برتر فارس معرفی شدند

شیراز-ایرنا-سیزدهمین دوره آیین انتخاب موزه برتر با شعار "آینده موزه‌ها؛ بازیابی و تصور دوباره توسط کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم) به شکل مجازی برگزار شد و طی آن برترین موزه‌های استان فارس در ٧ شاخص مختلف معرفی شدند و از آن‌ها تقدیربه عمل آمد.

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس روز شنبه در این باره گفت: در شاخص اعمال استانداردهای فیزیکی در بخش موزه‌های خصوصی موزه تاریخ تجارت جندی شاپور شیراز توسط کمیته ملی موزه‌های ایران(ایکوم) معرفی شد.

جمشید معینی افزود: در بین موزه‌هایی که در شاخص گردآوری امتیاز آوردند در بخش موزه‌های خصوصی موزه آثار فرهنگی‌تاریخی کرباسی شیراز معرفی شد.

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: در شاخص نگهداری و حفاظت، موزه تاریخ تجارت جندی شاپور در بخش موزه‌های خصوصی به عنوان برتر معرفی شد.

معینی افزود: در سیزدهمین دوره آیین انتخاب موزه برتر در شاخص تلاش برای بقا در بخش موزه‌های خصوصی، موزه هنر مشکین فام در شیراز و در شاخص کودک و نوجوان در بخش موزه‌های دولتی کوچک، موزه خط و کتابت استاد میرزا احمد نیریزی واقع در شهرستان نی‌ریز استان فارس معرفی شدند.

او گفت: در بین موزه‌های خصوصی در شاخص معرفی، موزه مردم‌شناسی اوز و در شاخص پژوهش، موزه آثار فرهنگی‌تاریخی کرباسی شیراز برگزیده شدند.

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس افزود: این دوره از آیین انتخاب موزه‌های برتر کشور با توجه به همه گیری کرونا، به صورت دوسالانه برگزار شد و عملکرد موزه‌ها در ۱۴ شاخص و در چهار گروه مختلف بر اساس اقدامات انجام شده در سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ مورد ارزیابی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha