نشست شورای حکام آب برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - دوازدهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری، پنجم خرداد به ریاست وزیر نیرو و با حضور مقام های عالی‌رتبه ۱۸ کشور و ۹ سازمان بین‌المللی به صورت ویدئوکنفرانس برگزار خواهد شد.

به‌گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت نیرو، در این اجلاس کشورهای افغانستان، ارمنستان، ازبکستان، بنگلادش، ترکیه، سریلانکا، سوریه و عمان در سطح وزیر و کشورهای آذربایجان، آلمان، سوییس، عراق و هند در سطح قائم مقام، معاون وزیر و یا سایر مقام های عالی‌رتبه شرکت دارند. 

قرار است در این اجلاس، پروژه آموزشی و تحقیقاتی بزرگ مطابق یکی از مصوبه های شورای حکام با همکاری وزارتخانه‌های امور خارجه و محیط‌زیست آلمان در سطح کشورهای منطقه که به جهت ظرفیت‌سازی داده‌ها و آمار مورد نیاز به بهبود مدیریت آب شهری برنامه‌ریزی منجر شده، بررسی شود. انتقال تجارب در زمینه مدیریت آب شهری، حمایت از توسعه استارتاپ‌های آبی و فناوری‌های نوین استفاده از آب‌های نامتعارف نیز از دیگر مواردی است که در این اجلاس بررسی خواهد شد.

اجلاس شورای حکام این مرکز چهارشنبه پنجم خردادماه سال‌جاری به صورت ویدیوکنفرانس از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۵:۳۰ برگزار خواهد شد و هدف از برگزاری این اجلاس، بحث و بررسی نحوه همکاری و مشارکت کشورهای عضو در برنامه‌های مرکز و پروژه‌های مصوب است.

مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری با حوزه فعالیت در مناطق غرب و جنوب آسیا و نیز آسیای میانه و شمال آفریقا بهمن‌ سال ۱۳۸۰ (فوریه ۲۰۰۲) با پیگیری وزارت نیرو و با همکاری وزارت امور خارجه و یونسکو تأسیس و راه‌اندازی شد. فعالیت‌های این مرکز توسط شورای حکام در بالاترین سطح، متشکل از وزرای آب کشورهای عضو برنامه‌ریزی و هدایت می‌شود.

به گزارش ایرنا، اجلاس قبلی شورا دوم مهر ۱۳۹۹ در تهران با حضور وزرا و مقام های  ارشد آب کشورهای عضو شورای حکام مرکز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha