مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در سرپل‌ذهاب راه‌اندازی شد

قصرشیرین- ایرنا- معاون شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب از راه اندازی مرکز تجمیعی واکسیناسیون از امروز شنبه اول خرداد به منظور شروع طرح ملی واکسیناسیون عمومی و فراخوان گروه های هدف در این شهرستان خبرداد.

دکتر محسن مرادی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون واکسیناسیون گروه های سنی ۸۰ سال به بالا، ۷۵ سال تا ۸۰ سال و ۷۰ تا ۷۵ سال را شروع کرده ایم و همچنین ۲مرکز تجمعی واکسیناسیون برای شهرستان در نظر گرفته شده که با همشهریان و گروه هدف تماس گرفته می شود تا در این مراکز حضور یابند و علیه کرونا واکسینه شوند.

وی با بیان اینکه از نظر تامین واکسن کرونا مشکلی نداریم، اظهار داشت: از همشهریان خواهش می‌کنیم که با هر گروهی که تماس گرفتند با همکاران ما همکاری کنند و در زمان و مکان و تاریخی که اعلام می شود برای انجام واکسیناسیون مراجعه نمایند.

معاون شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب گفت: هفت مرکز روستایی و ۲مرکز شهری برای انجام واکسیناسیون فعال است و یک مرکز خودرویی نیز برای افرادی که قادر به مراجعه و حضور در مراکز تجمیعی را ندارند می‌توانند درون خودرو واکسینه شوند.

دکتر مرادی گفت: مهمترین راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی است و افرادی که واکسینه می شوند نیز همچنان از حضور در تجمعات غیر ضروری پرهیز کنند و در خارج از منزل حتماً از ماسک استفاده کنند چون تا زمان ریشه‌کنی کامل ویروس کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی واجب و ضروری است.

فرماندار سرپل ذهاب نیز گفت : واکسیناسیون کرونا از فعالیت‌های اساسی ستاد مقابله با کرونا در کشور در خصوص پیشگیری و محافظت از شهروندان علیه کرونا است که در سرپل ذهاب نیز انجام می شود و با همراهی و همکاری مردم هم اکنون نیز از وضعیت قرمز به نارنجی تغییر رنگ از نظر ابتلا به کرونا داده ایم.

نورالدین فرزادی پور افزود: بر اساس مصوبات ستاد کرونا اولین مرحله واکسیناسیون مربوط به کادر درمان و شبکه بهداشت بود مرحله دوم گروه جانبازان بودند که به دلیل آسیب پذیری و حقی که برگردن جامعه دارند در اولویت بعدی بودند گروه بعدی افراد بالای ۸۰ سال بود و گروه چهارم هم بالای ۷۰ سال و جاماندگان ۸۰ سالگی هست که مردم نیز با مراجعه به مکان های انجام واکسیناسیون همکاری و  استقبال می‌کنند.

او اظهار داشت:مرکز تجمیعی واقع در میدان قائم، انتهای کوی شهید شاصنمی، سالن ورزشی مدرسه فاطمه الزهرا (س) در سرپل ذهاب است که با همکاری عوامل اجرایی شبکه بهداشت و درمان شهرستان، محیطی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی تعبیه شده است.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha