محورهای برفی مناطق مرزی اشنویه بازگشایی شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اشنویه گفت: عملیات برفروبی و بازگشایی محورهای برفی مناطق مرزی این شهرستان به طول ۸۵ کیلومتر به پایان رسید.

هاوری مدرس روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این عملیات با هماهنگی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی و با همکاری اداره ماشین‌آلات جهت تسهیل تردد روستاییان ، عشایر و نیروهای مرزبانی انجام شد.

وی  اضافه کرد: حجم بالای برف در مناطق ییلاقی و راه‌های مرزی موجب بسته شدن این مسیرها شده بود که نیروهای راهداری اقدام به برف‌روبی و بازگشایی این مسیرها کردند.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اشنویه ارتفاع برف در این مناطق را سه تا ۶ متر اعلام کرد و افزود: ۲ دستگاه بولدوزر و لودر با همکاری ۶ نفر، عملیات برف‌روبی در مناطق مرزی را در بازه‌ زمانی مشخص به اتمام رساندند.

وی افزود: به دلیل سخت‌گذر و کوهستانی بودن این مناطق امکان بازگشایی محورهای ارتباطی پیش از این وجود نداشت که با مساعد شدن هوا ماشین‌آلات سنگین راهداری توانستند به این مناطق اعزام و اقدام به برف‌روبی این مسیرها کنند.

شهرستان مرزی اشنویه در یک منطقه کوهستانی و سردسیر در جوار مرزهای عراق و ترکیه واقع شده است و برخی ارتفاعات ییلاقی آن از جمله مناطق "شیوه خزال" در روستای "گلاز" و مناطق کوهستانی و برفی تا اواسط مردادماه دارای برف است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha