سفیر ایران: عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی کمکی به فلسطین نمی‌کند

اسلام آباد - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، وحدت میان ملل اسلامی را موثرترین عامل عقب نشینی رژیم صهیونیستی از مواضع ظالمانه خود دانست و گفت: عادی‌سازی روابط با این رژیم کودک کش کمکی به قضیه فلسطین نمی‌کند.

به گزارش ایرنا، «سید محمدعلی حسینی» روز شنبه طی پیامی به مناسبت پیروزی مقاومت فلسطین در جنگ ۱۲ روزه با رژیم غاصب صهیونیستی که در رسانه‌های پاکستان منعکس شد، افزود: قتل عام مردم غزه و جنایات اخیر رژیم آپارتاید و متجاوز اسرائیل بخوبی نشان داد که با نمایش دوستی، نرمش، انجام توافقات و عادی‌سازی روابط با این رژیم کودک کش، نمی‌توان به قضیه فلسطین و صلح و ثبات منطقه کمک کرد.

حسینی اظهار داشت: هر گونه انعطاف و سازش در مقابل رژیم تروریست اسرائیل، روحیه پلید و درنده خو آن را تقویت کرده و اقدامات وحشیانه آن در مقابل ملت مظلوم فلسطین را تشدید می‌نماید.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره بر موضع روشن و صریح خود پای فشرده و رژیم اسرائیل را رژیمی جعلی و اشغالگر دانسته و هر گز آن را به رسمیت نمی‌شناسد. ایران بر این باور است که برگزاری یک همه پرسی ملی در فلسطین تنها راه حل قضیه فلسطین است. همه پرسی که هم مردم فلسطین از رانده شدگان و آوارگان گرفته تا مهاجرین و ساکنین این سرزمین مقدس اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی در آن مشارکت کنند و طی آن نظام سیاسی نو را انتخاب نمایند.

سفیر کشورمان افزود: این راه حل در انطباق کامل با منشورسازمان ملل و قواعد حقوق بین المللی می‌باشد و اصل اساس حق تعیین سرنوشت را برای مردم فلسطین مورد حمایت قرار می‌دهد.

سید محمدعلی حسینی در پایان گفت: به عنوان یکی از اعضای امت اسلامی برخود لازم می‌دانم از تلاشهای دولت جمهوری اسلامی پاکستان در حمایت از قضیه فلسطین تشکر نمایم و بر این امر تاکید می‌کنم که همبستگی و وحدت میان امت اسلامی و نیز کشورهای اسلامی مهمترین عامل و دلگرمی مردم غزه و همچنین موثرترین عامل عقب نشینی رژیم صهیونیستی از مواضع ظالمانه خود و توقف جنایات بیشمار آن خواهد گردید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha