بیش از ۶ هزار نفر در مرز باشماق مریوان غربالگری کرونا شدند

سنندج - ایرنا - مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: طی ۲ ماهه اول امسال بیش از ۶ هزار نفر توسط جمعیت هلال احمر استان در مرز باشماق مریوان غربالگری کرونا شدند.

پیام جلالی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه از ۲۸ اسفند ماه سال گذشته طرح غربالگری کرونا در مبادی مرزی رسمی کشور به هلال احمر واگذار شد، اظهار داشت: طی این مدت نجاتگران هلال احمر استان در مرز رسمی باشماق مریوان مستقر شده و به غربالگری مسافران پرداخته‌اند.

وی با اشاره به اینکه غربالگری مسافران توسط نجاتگران جمعیت و با همکاری مرکز بهداشت مریوان صورت می‌گیرد، افزود: علاوه بر مرز باشماق، جمعیت هلال احمر برای راه اندازی پایگاه غربالگری کرونا در مرز سیرانبند بانه نیز اعلام آمادگی کرده است و در صورت باز شدن این امر انجام می‌شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان با اعلام اینکه در این مدت بیش از ۱۰ هزار عدد ماسک و پنج هزار ژل ضدعفونی دست میان مراجعه کنندگان توزیع شده است، اضافه کرد: حدود ۲۰۰ نفر از نجاتگران پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای و داوطلبانی که در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی شرکت داشتند امسال تاکنون واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

جلالی اضافه کرد: طی یکسال گذشته بیش از ۲ هزار داوطلب جمعیت هلال احمر کردستان در طرح‌های پیشگیرانه کرونا شرکت داشته و به هموطنان ارائه خدمت کرده‌اند.

وی یادآور شد: همه امکانات نرم افزاری و سخت افزاری جمعیت هلال احمر در خدمت به مردم استان بوده و ما در کنار وظایف ذاتی خود فعالیت‌های بشر دوستانه را در اولویت کاری خود قرار داده‌ایم.

در حال حاضر بیش از یک هزار امداد و نجاتگر ساماندهی شده در استان مشغول به فعالیت هستند و در حوزه جوانان و داوطلبان نیز حدود ۱۰ هزار نفر فعالیت دارند. پایانه مرزی باشماق مریوان در سال ۱۳۸۵ به عنوان مرز رسمی شناخته شده است و در سال ۱۳۸۹ به بهره برداری رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha