۱ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۳۰
کد خبرنگار: 757
کد خبر: 84338550
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مقام هندی: با لغو تحریم ایران قیمت نفت زیر ۷۰ دلار خواهد ماند

تهران – ایرنا - شرکت پالایشگاهی دولتی "هندوستان پترولیوم" هند روز جمعه اعلام کرد که انتظار دارد با لغو تحریم‌های نفت ایران قیمت نفت زیر بشکه‌ای ۷۰ دلار باقی بماند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از رویترز  ، هند به عنوان سومین مصرف کننده و واردکننده بزرگ نفت جهان در سال ۲۰۱۹ با منقضی شدن معافیت‌های صادر شده برای برخی کشورها ، واردات نفت از ایران را متوقف کرد .

ایران و قدرت‌های جهان از ماه آوریل سرگرم مذاکراتی برای احیای توافق هسته‌ای برجام سال ۲۰۱۵ بوده‌اند و مقام اتحادیه اروپا حاضر در مباحثات روز چهارشنبه گفت که اطمینان دارد توافقی حاصل خواهد شد.

در این حال "ام. کی سورانا" رئیس شرکت هندوستان پترولیوم گفت: در چهار روز گذشته با توجه به بحث‌های مربوط به ایران قیمت نفت افت و خیزهایی بین ۷۰ دلار و ۶۵ دلار داشته است و هرگونه تحول مثبتی در این ارتباط موجب تثبیت قیمت نفت در محدوده پایینی خواهد شد.

وی افزود:‌ هر گونه فقدان پیشرفت در ارتباط با ایران هم تاثیر خود را روی قیمت‌ها داشته است و انتظار فشاری برای افزایش بیشتر قیمت فراتر از ۷۰ دلار را نداریم.

قیمت نفت پس از سه روز کاهش ، روزجمعه افزایش یافت اما در حالی که سرمایه‌گذاران آماده بازگشت نفت ایران به بازار هستند ،‌ قیمت‌ها در مسیر کاهش هفتگی قرار دارد.

قیمت نفت خام برنت با ۸۰ سنت افزایش معادل ۱.۲ درصد به هربشکه ۶۵ دلار و ۹۱ سنت رسید و نفت خام بازار آمریکا (وست تگزاس) هم با قیمت هربشکه ۶۲ دلار و ۸۲ سنت معامله شد که ۸۸ سنت معادل ۱.۴ درصد افزایش داشت.

پالایشگرهای هندی در نظر دارند تا نفت ایران را جایگزین برخی از خریدهای خود از بازار کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha