خورشیدی‌: شکستن رکوردهای ملی نشانه توسعه وزنه‌برداری زنان است

تهران- ایرنا- مشاور فنی وزنه‌برداری زنان ایران گفت:وزنه‌برداری زنان در ریل توسعه قرار گرفته و شکستن رکوردهای ملی در مسابقات بزرگ از مصداق‌های بارز این توسعه به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، مسابقات قهرمانی جوانان جهان از  یک خرداد ماه در شهر تاشکند ازبکستان آغاز شده و تیم ایران متشکل از ۲ دختر و چهار پسر به این رقابت‌ها اعزام شد.  در ترکیب تیم ایران «الناز باجلانی» و «یکتا جمالی» حضور دارند و به ترتیب در دسته‌های ۷۶ و ۸۷ کیلوگرم مسابقه می‌دهند.  

«اکبر خورشیدی» روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به شرایط دختران ایران برای اعزام به مسابقات قهرمانی جوانان جهان اظهار داشت: در این سفر الناز باجلانی و یکتا جمالی در ترکیب تیم ایران حضور دارند. جمالی نخستین تجربه جهانی خود را پشت سر خواهد گذاشت و از رده سنی نوجوانان به رده سنی جوانان آمده است. باجلانی نیز ماه گذشته یک تورنمنت سخت را پشت سر گذاشت و اکنون این ۲ ورزشکار آماده هستند تا در تاشکند به روی تخته بروند.  

او با اشاره به کنار گذاشتن فروغ یونسی از لیست اعزام گفت: یونسی در رقابت‌های قهرمانی آسیا حضور داشت و آن‌گونه که باید انتظارات من را از لحاظ فنی برآورده نکرد. ما به دنبال آن هستیم تا با برنامه‌های مستمر، وی را برای تورنمنت های بزرگ دیگر آماده کنیم. یونسی استعداد خوبی در رشته وزنه‌برداری است و نیاز به تمرینات بیشتر دارد.

مشاور فنی تیم ملی وزنه‌برداری زنان ایران افزود: ۲ ورزشکار ایرانی در گروه A رقابت ها حضور دارند و تلاش خواهیم کرد که آنان بتوانند رکورد ملی خود را ارتقا دهند و در جمع برترین‌ها باشند. البته این راحت نیست چون وزنه‌برداری ورزش لحظه‌ها به شمار می‌رود. اگر روز خوب ورزشکاران باشد ما نیم‌نگاهی نیز به سکو خواهیم داشت. تلاش‌هایی که کادر فنی و مربیان در بخش توسعه وزنه‌برداری زنان انجام داده بسیار موثر است و در هر تورنمنتی دختران ایرانی چند رکورد ملی را جابجا خواهند کرد.

وی با بیان اینکه شکستن رکورد ملی توسط دختران وزنه‌بردار یکی از  نشانه‌هایی توسعه این رشته در ایران است تصریح کرد: روند توسعه وزنه‌برداری زنان بازگشت به گذشته ندارد و اکنون در مسیری قرار دارد که با ادامه برنامه‌های فدراسیون و حمایت وزارت ورزش امید به کسب مدال در برخی از تورنمنت‌ها وجود دارد. در قهرمانی آسیا در یک قدمی مدال قرار داشتیم اما این مهم محقق نشد. امید است که بتوانیم در آینده در تورنمنت‌های بزرگ در مصاف با بزرگان این رشته موفق باشیم. روز جمعه باجلانی در مسابقات قهرمانی جوانان جهان به روی تخته خواهد رفت و امیدواریم وی بتواند عملکرد متفاوتی از خود به جای بگذارد.

الناز باجلانی در دسته ۷۶ کیلوگرم روز جمعه ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه به وقت تهران به روی تخته خواهد رفت. رکورد مجموع ورودی وی برای این مسابقات ۲۰۵ کیلوگرم است.  وزنه بردار روسیه با رکورد ۲۴۰ کیلوگرم در جایگاه نخست این گروه قرار دارد.  

همچنین یکتا جمالی در گروه A دسته ۸۷ کیلوگرم حضور دارد. در این گروه هشت وزنه‌بردار حضور دارند و رکورد ورودی یکتا جمالی ۲۱۰ کیلوگرم است.   در این دسته وزنه‌برداری از کشور میزبان با ۲۴۰ کیلوگرم در جایگاه نخست قرار دارد.  رقابت جمالی ساعت ۱۵:۳۰ روز یکشنبه (نهم خرداد) شروع خواهد شد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha