رکورد ورودی وزنه‌برداران در پیکارهای جوانان جهان اعلام شد

تهران- ایرنا- فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری لیست ورودی مسابقات قهرمانی جوانان جهان را اعلام کرد و ملی‌پوشان زن و مرد کشورمان حریفان خود را در این مسابقات شناختند.

به گزارش ایرنا، مسابقات قهرمانی جوانان جهان از اول تا دهم خرداد در شهر تاشکند ازبکستان برگزار می‌شود. این مسابقات ابتدا قرار بود در عربستان برگزار شود که سعودی‌ها به خاطر شیوع کرونا از میزبانی کناره‌گیری کردند. ازبکستان همچنین اواخر فروردین‌ماه میزبان مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا بود.  

ایران در این دوره از مسابقات با ۶ وزنه‌بردار حضور دارد. ۲ وزنه‌بردار دختر و چهار وزنه‌بردار پسر ترکیب تیم اعزامی ایران به مسابقات قهرمانی جوانان جهان در ازبکستان را تشکیل می‌دهند.  

 در مجموع مسابقات ۲۴۴ وزنه‌بردار حضور دارند که شامل ۱۰۵ وزنه‌بردار دختر و ۱۳۹ وزنه‌بردار مرد  هستند.  

هدایت تیم مردان ایران در این دوره از مسابقات بر عهده «سعید علی‌حسینی» دارنده مدال برنز وزنه‌برداری جهان است.  

«الناز باجلانی» در دسته ۷۶ کیلوگرم و «یکتا جمالی»  در دسته ۸۷ کیلوگرم نمایندگان ایران در بخش زنان هستند.  رکورد ورودی باجلانی برای این دوره از رقابت‌ها ۲۰۵ کیلوگرم است و جمالی نیز ۲۱۰ کیلوگرم را برای رکورد ورودی به نام خود ثبت کرده است.  

در دسته ۸۱ کیلوگرم مردان «عبدالله بیرانوند» نماینده ایران به شمار می‌رود که رکورد ورودی او ۳۲۵ کیلوگرم است. در این دسته نماینده ارمنستان با رکورد ورودی ۳۴۰ کیلوگرم در جایگاه نخست قرار دارد.  

همچنین «حسین بیرانوند» در دسته ۹۶ کیلوگرم با حریفان به رقابت خواهد پرداخت. رکورد ورودی اعلام شده برای بیرانوند ۳۵۰ کیلوگرم است که ۱۰ کیلوگرم کمتر از وزنه‌برداران روسی و ارمنستان است.  

در دسته به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم ایران ۲ نماینده دارد. در این دسته رکورد «رضا حسن‌پور» ۳۹۵ کیلوگرم و رکورد «علیرضا زندی» ۳۸۵ کیلوگرم است. وزنه‌بردار هلندی در این دسته با رکورد ۴۰۰ کیلوگرم در جایگاه نخست قرار دارد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha