فرمانده هنگ مرزی سردشت: عشایر نقش مهمی در تامین امنیت مرزها دارند

مهاباد- ایرنا- فرمانده هنگ مرزی سردشت گفت: عشایر مرزنشین به عنوان مرزبانان واقعی کشور، نقش بی بدیلی در تامین امنیت مرزها دارند.

سرهنگ وحید قویدل روز شنبه به همراه جمعی از مسوولان در دیدار و نشست صمیمی با عشایر مرزنشین و سرعشیره های شهرستان مرزی سردشت با اشاره به نقش عشایر در تامین امنیت مرزهای کشور اظهار داشت: عشایر مرزنشین در تمامی صحنه ها حضوری پررنگ داشته و در راه دفاع از کشور از هیچ تلاشی دریغ نمی ورزند.

وی با بیان اینکه تامین و احساس امنیت در جامعه مبحثی است که بخش عمده آن توسط مردم تولید می‌شود، افزود: عشایر همواره در تامین این امنیت نقش مهمی داشته و شهدای زیادی را تقدیم نظام و انقلاب کرده اند.

وی صفا، صمیمیت، تدین، یکرنگی و وفاداری به انقلاب و نظام را از ویژگی های عشایر دانست و بیان کرد: عشایر غیور و مرزنشینان با جان و دل از مرزهای کشور صیانت می کنند و همیشه دژ مستحکمی در برابر تهدیدات و دسیسه های شوم دشمنان بوده اند.

فرمانده هنگ مرزی سردشت با اشاره به انتخابات ۲۸ خردادماه جاری نیز گفت: در ۴۲ سال گذشته عشایر نقش خود را در مشارکت های سیاسی و اجتماعی به خوبی ایفا کرده اند که این امر نشان از علاقه مندی و وفاداری آنان به نظام و آرمان های انقلاب اسلامی است.

وی اضافه کرد: در انتخابات پیش رو عشایر مرزنشین با حضور پررنگ و حداکثری خود بار دیگر حماسه ای بی نظیر خلق کرده و مشت محکمی به دهن یاوه گویان، استکبار جهانی و ایادی آن خواهند زد.

در پایان این دیدار سر عشیره های این شهرستان نیز هر کدام در سخنانی ضمن تاکید بر حضور در انتخابات پیش رو بر تعامل و همکاری با مسوولان و مرزبانان تاکید و به بیان برخی مسایل و مشکلات مرزی خود پرداختند .

به گزارش ایرنا، شهرستان سردشت با جمعیت ۱۲۰ هزار نفر دارای ۷۰ هزار نفر جمعیت روستایی و هزار و ۲۰۰ خانوار عشایری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha