هزار کودک تالاسمی در بیمارستان علی اصغر زاهدان خون دریافت کردند

زاهدان_ ایرنا_ رییس بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) زاهدان گفت: یک هزار و ۲۵۰ کودک تالاسمی در مرکز جامع بیماران خاص این بیمارستان تزریق خون داشته اند. 

عبدالواحد شهنوازی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تالاسمی ماژور یک بیماری ارثی است که از والدین ناقل به فرزندان به ارث می رسد، بیمار تا ۶ ماهگی نیاز به تزریق خون نداشته اما پس از ۶ ماهگی نیاز به تزریق به صورت ماهیانه دارد.

وی ادامه داد: هر فرد مبتلا به تالاسمی نیاز به  ۲ کیسه خون در ماه دارد و هم اینک ۸۰۸ بیمار به صورت فعال خون دریافت می کنند که با توجه به شیوع بیماری کرونا و کاهش اهدا خون با کمبود شدید خون روبرو هستیم.

رییس بیمارستان علی اصغر زاهدان گفت:  تمام خدمات تشخیصی و درمان برای بیماران تالاسمی ایرانی و دارای کدملی در کشور ما کاملا رایگان است.

شهنوازی افزود: در صورت انجام آزمایشات و بررسی های قبل از ازدواج و قبل از بارداری می توان تا حدود زیادی از تولد نوزادان جدید مبتلا به تالاسمی پیشگیری کرد.
وی گفت: ضروری است با آموزش همگانی و استفاده از ظرفیت امامان جمعه و روحانیون و افراد با نفوذ جامعه برای آگاه سازی خانواده ها از عواقب ازدواج های بدون مشاوره پزشکی  و آسیب های آن و پیشگیری از تولد نوزادان مبتلا به تالاسمی استفاده کرد تا موارد بروز تالاسمی در استان به صفر برسد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha