رئیس جمهوری کره جنوبی بر صلح در شبه جزیره کره تاکید کرد

نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری کره جنوبی بر ایجاد صلح در شبه جزیره کره تاکید و از انتصاب سانگ کیم به عنوان نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی استقبال کرد.

به گزارش ایرنا، مون جائه- این روز جمعه در دیدار جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا که در کاخ سفید انجام شد، افزود: ایالات متحده در حال تبدیل شدن به الگویی برای جهانیان است، زیرا موفق به غلبه بر کووید-۱۹، دستیابی به بهبود اقتصادی و اتحاد ملت تحت رهبری رئیس جمهوری بایدن می‌شود.
وی که نخستین رئیس جمهوری خارجی است که پس از بایدن به کاخ سفید می‌آید، ادامه داد: حتی در بحران کووید-۱۹، دو کشور ما درها را به روی یکدیگر باز گذاشتند، در مبارزه با ویروس به یکدیگر کمک و جریان مردم و کالاها را حفظ کردند.
رئیس جمهوری کره جنوبی اضافه کرد: ما شاهد افزایش موارد همکاری موفق بین مشاغل و صنایع دو کشورمان همچون باتری‌ها و ارتباطات هستیم که دوره پس از کووید-۱۹ را شکل می‌دهد. گسترش همکاری بین ایالات متحده به عنوان محور تجارت جهانی و کره به عنوان قطب اقتصادی در حال رشد آسیای شرقی نه تنها برای دو کشور بلکه برای بهبود اقتصادی کل جهان یک پیشرفت خواهد بود.
مون اظهار کرد: ما بر تعهد مشترک خود در تقویت اتحاد آمریکا-کره، و ایجاد صلح در شبه جزیره کره تأیید کردیم. کره برای دستیابی به عاری سازی کامل هسته‌ای و برقراری صلح دائمی در شبه جزیره کره در همکاری نزدیک با ایالات متحده خواهد بود.
وی با بیان اینکه جهان از بازگشت آمریکا استقبال می‌کند، خاطرنشان کرد: رئیس جمهوری بایدن نیز بر اهمیت بازسازی بهتر تأکید کرد و تمایل خود را برای حل چالش‌های مشترک بشریت با قدرت مثال‌زدنی ابراز داشت.
رئیس جمهوری کره جنوبی عنوان کرد: اگرچه چالش‌های دشواری پیش روی ما قرار دارد، به عنوان متحدانی که ارزش‌های اصلی را به اشتراک می‌گذارند، دو کشور ما به طور فعال در کنار یکدیگر برای حل چالش‌های جهانی چون کووید-۱۹، بهبود اقتصادی و تغییرات آب و هوایی همکاری خواهند کرد. 
مون تصریح کرد: ما دوره جدیدی را آغاز خواهیم کرد. به دنبال جلسه امروز ما، من در آینده ای نه چندان دور منتظر استقبال دوباره از رئیس جمهوری بایدن در سئول، جمهوری کره هستم. 
جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در نشست خبری با مون اعلام کرد سانگ کیم سفیر برجسته آمریکا به عنوان نماینده این کشور در امور کره شمالی منصوب و فعالیت خواهد کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha