باختر: آرای کمیته انضباطی نیازمند تغییر و صدور رای مجدد است

تهران- ایرنا- کارشناس حقوقی با اشاره به آرای صادره از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: به نظر می‌رسد فشار رسانه‌ای و شرایط حاکم بر فضای مجازی موجب شد اعضای این کمیته در زمان صدور رای تمرکز کافی نداشته باشند؛ زیرا برخی آرا باید تغییر کند.

رسول باختر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: برای صدور رای باید همه جوانب را سنجید و بر اساس مستندات و طبق قانون اقدام به صدور آن کرد اما در آرای صادر شده به نظر می رسد اشتباهاتی صورت گرفته که نیازمند بررسی و تغییر در آراست، مثلا ممکن است یک بازیکن طی یک مسابقه چند تخلف انجام دهد و برای هر کدام هم جریمه شود اما در آرای صادر شده برای بازیکنی مانند کنعانی زادگان که تنها یک مورد لحاظ شده شاهد هستیم جریمه ۷۵ میلیون تومانی در نظر گرفته شده که عجیب است زیرا سقف جریمه برای بازیکن در بیشترین حد ۵۰ میلیون تومان بوده و این رای نیازمند بررسی دوباره است.

این کارشناس حقوقی تاکید کرد: در دیگر آرای صادر شده شاهد هستیم برای همه افراد جریمه مالی مشابهی لحظا شده که این درست نیست، زیرا میزان اشتباه هر فرد با دیگری متفاوت است و نمی توان رای مشابهی را برای همه صادر کرد. در مورد عدم میزبانی دو تیم پرسپولیس و سپاهان هم به نظر می رسد جنبه تبیهی برای هر دو تیم لحاظ شده و باید دو بازی اخیر دو تیم که میزبان بودند را بررسی کرد تا مشخص شود شرایط به چه صورت بوده است.

وی گفت: آنچه من در مصاحبه ها دیدم دو عضو کمیته انضباطی نظرشان بر این بود که اتفاق خاصی صورت نگرفته اما در نهایت شاهد چنین آرایی بودیم که جای بحث دارد. از سویی دیگر در یک بازی شاهد اتفاقات مشابه ای هستیم اما رایی صادر نمی شود اما در خصوص این دو بازی به نظر می رسد شرایط متفاوت است و حتی محرومیت هایی نیز در نظر گرفته می شود. 

باختر تاکید کرد: در مورد سید جلال حسینی باید بر اساس مستندات سخن گفت. این حق کمیته انضباطی است که هم می تواند به صورت حضوری و هم غیرحضوری دفاعیه افراد را دریافت کند. اگر مدافع تیم فوتبال پرسپولیس به صورت کتبی و طبق لایحه ای از خود دفاع کرده باشد مشکلی نیست اما اگر حق دفاع از او گرفته شده باشد باید رای صادره لغو و به او اجازه دفاع به صورت حضوری یا کبتی داده شود. در مورد این که گفته می شود فردی غیر از مامور دوپینگ از او خواسته تا تست بدهد، اگر این مساله درست باشد رفتار سید جلال حسینی درست بوده چرا که این مساله تنها در حوزه اختیارات افسر دوپینگ است اما اگر فردی که از او یاد می شود مامور دوپینگ بوده رفتار کاپیتان پرسپولیس به دور از اخلاق است و باید این را لحاظ کرد. 

وی ادامه داد: به نظر من خود باشگاه ها مقصر بزرگ در ماجرای اشتباهات کمیته انضباطی هستند، با وجودی که می دانند درخواست های آنان به جایی نمی رسد بر اساس هر اتفاقی به کمیته انضباطی شکایت می کنند که هم پرونده های زیادی را روی دست این کمیته می گذارد و هم وقت اعضا را می گیرد و همین امر باعث می شود در چنین پرونده های مهمی، فرصت و زمان کافی در اختیار نباشد و شاهد صدور چنین آرایی باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha