معاون وزیر صنعت: ۱۲ هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل کشور نوسازی می‌شوند

سبزوار- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: هدفگذاری این سازمان در سال جاری نوسازی ۱۲ هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی سنگین در کشور است.

محسن صالحی نیا روز جمعه در حاشیه بازدید از کارخانه تولید کابل خودرو در سبزوار طی گفتگو با خبرنگاران افزود: طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شامل هر خودرو سنگین در قالب کامیونت، اتوبوس و مینی بوس درون و برون شهری می شود.

وی ادامه داد: هر دستگاه ناوگانی که در چرخه بهره‌برداری قرار گیرد یک نوسازی محسوب می شود که از این طریق یک سری خودروهای فرسوده از چرخه حمل و نقل خارج می شوند.

مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور با هدف بهینه سازی مصرف سوخت و کاهش آلودگی زیست محیطی از طریق این سازمان و بوسیله شرکت های خودروساز داخلی انجام می شود.

وی افزود: طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی سنگین از سال ۹۶ پیرو دستور رییس جمهوری و ابلاغ وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت در دستور کار سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) قرار گرفته است.

تحریم‌ها کیفیت صنعت خودروسازی ایران را افزایش داد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در شرایط تحریم و اوج محدویت‌های بین المللی، کیفیت صنعت خودروسازی ایران افزایش یافت.

وی گفت: در سالهای اخیر برنامه کیفی‌سازی و عمق بخشی به ساخت تولید از برنامه‌های اصلی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) بوده است.

صالحی نیا افزود: در کنار شرکت ایران خودرو سایر بخش‌های صنعتی و تولیدی کشور نیز افزایش کیفیت و بهبود محصولات تولیدی خود را آغاز کرده اند.

وی ادامه داد: در سالهای اخیر خروج تعداد بسیاری از برندها و کاهش تولید قطعات مونتاژ، سبب شد از ظرفیت‌های قطعه سازی داخلی در افزایش کیفی و کمی تولید استفاده شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بهره‌برداری از مجموعه کابل‌های کنترل و شیشه بالابرهای خودرو تارا در کارخانه کابل خودرو سبزوار شاهدی برای پیشرفت و کیفی سازی محصولات است.

وی افزود: با بکارگیری نیروهای متخصص و استفاده از ظرفیت ایران خودرو و حمایت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) توسعه بیشتر صنعت خودروسازی در کشور محقق می‌شود.

کارخانه تولید کابل خودرو سبزوار با وسعت ۹۸ هزار مترمربع در پنج کیلومتری شرق سبزوار واقع است.

این واحد صنعتی  در زمینه تولید کابل خودرو، شیشه بالابر و برف پاک کن فعالیت می کند و بیش از ۳۰۰ نفر در این واحد تولیدی مشغول کار هستند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha