۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۲۲
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 84337700
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از دامپزشکی کردستان

سنندج - ایرنا - رییس اداره حقوقی اداره کل دامپزشکی کردستان از پلمب یک واحد عرضه فرآورده های خام دامی به‌ علت تکرار در عرضه فرآورده فاسد و غیر قابل مصرف به دستور مقام قضایی خبر داد.

 به گزارش  ایرنا، گشین مهدوی روز جمعه اظهار داشت : در پی بازدید سرزده عصر روز گذشته بازرسان ستادی اداره کل دامپزشکی استان کردستان از مراکز عرضه و فروش فرآورده های خام دامی شهرستان سنندج و در بازدید از یک مرغ فروشی واقع در هسته مرکزی سنندج، مقادیری گوشت و آلایشات مرغ فاسد و غیر قابل مصرف که به شکل ماهرانه ای در یخچال مخفی جا سازی شده بود کشف و ضبط شد.

وی افزود: بلافاصله پس از کشف موارد یاد شده، پرونده ای تشکیل و به مراجع قضایی ارسال  شد  که پس از بررسی و مشاهده مستندات با  توجه به سوابق قبلی تخلفات این واحد صنفی، دستور پلمب مرکز مذکور تا اطلاع ثانوی صادر و این حکم با حضور نماینده اداره اماکن نیروی انتظامی و بازرسان بهداشتی این شبکه اجرا شد.

جریمه مرغ فروشی در سقز به علت عرضه غیر بهداشتی

رییس شبکه دامپزشکی سقز هم  از محکومیت جزای نقدی برای متصدی یک واحد مرغ فروشی بعلت فروش مرغ غیر قابل مصرف در این شهرستان خبر داد.

علی بابائیان افزود: بر اساس بازدیدهای اکیپ های بهداشت عمومی دامپزشکی در راستای تامین فرآورده های خام دام و طیور سالم و بهداشتی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی، یک واحد مرغ فروشی به علت فروش مرغ تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف شناسایی و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

وی ادامه داد: پس از طی مراحل قانونی و رسیدگی به پرونده، مقام قضایی فرد متخلف را به پرداخت ۱۸ میلیون ریال جریمه، جایگزین ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرد. 

حکم قاضی برای تهدید کنندگان سلامت مردم

رییس شبکه دامپزشکی بانه هم گفت: با شکایت این شبکه، فرد عرضه کننده مرغ زنده به پرداخت جزای نقدی محکوم شدند.

علی سور افزود: فردی که در معابر عمومی شهرستان بانه اقدام به کشتار و عرضه مرغ زنده  کرده بود با حضور بازرسان این شبکه به مراجع قضایی معرفی شد.

وی یادآور شد: مقام قضایی اقدام این فرد را به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی و به خطر انداختن سلامت جامعه به پرداخت ۲۰ میلیون ریال جزای نقدی جایگزین یک ماه حبس تعزیری در حق صندوق دولت محکوم کرد. 

هم اکنون حدود ۵۶ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در استان کردستان وجود دارد که از این تعداد ۲۹ هزار واحد در مرکز استان مستقر بوده و حدود سه درصد از این واحدهای صنفی فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای محسوب می‌شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha