استاندار:۱۳۸میلیارد ریال و ۱۲۹میلیون یورو در هرمزگان سرمایه گذاری شد

بندرعباس- ایرنا- ابتدای سال ۹۹ تاکنون دولت وبخش خصوصی ۱۳۸هزارو ۲۹۴میلیارد ریال اعتبار برای یک هزارو ۶۷۲ طرح بزرگ وکوچک در استان سرمایه گذاری شده که در مقایسه با سال قبل از حیث اعتباری بین ۴۰تا ۶۰درصد واز حیث تعداد پروژه هم ۴۱ تا ۱۹۱درصد رشد نشان می دهد.

فریدون همتی روز شنبه در گفت وگوبا ایرنا افزود: ازکل پروژه های افتتاحی در طول دولت های یازده ودوازدهم، در هفته دولت سال ۹۹ تعداد ۵۷۶ پروژه به ارزش افزون بر ۵۲ هزار و ۵۷۲ میلیارد ریال  شامل درصد اعتبارات دولتی و ۴۰درصد اعتبارات سرمایه گذاری بخش خصوصی افتتاح شد که در همسنجی با هفته دولت سال ۱۳۹۸ با تعداد ۶۲۰ پروژه و اعتبار ۱۸ هزار و ۴۸ میلیارد ریال،  به میزان ۱۹۱درصدشاهد رشد اعتباری هستیم.

وی ادامه داد: در دهه فجر سال ۹۹ نیز تعداد ۱۰۱۹ پروژه با هزینه افزون بر ۵۶ هزار و ۷۵۱ میلیارد ریال و بیش از ۲۱۹ میلیون یورو به تفکیک شامل ۴۰درصد اعتبارات دولتی و ۶۰درصد اعتبارات سرمایه گذاری بخش خصوصی افتتاح شد که در مقایسه با دهه فجر سال ۱۳۹۸ با تعداد ۷۰۷ پروژه و اعتبار ۷۸ هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال، به میزان ۴۱درصد افزایش اعتبار نشان می دهد.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: همچنین در مقطع پس از دهه فجر سال ۱۳۹۹ تا کنون نیز تعداد ۷۹ پروژه با اعتبار ۲۸ هزار و ۹۷۱ میلیارد ریال شامل ۲۰درصد اعتبارات دولتی و ۸۰درصد سرمایه گذاری بخش خصوصی به بهره‌برداری رسیده است.

همتی تصریح کرد: افتتاح وبهره برداری از ۱۰هزار ۴۹۲ پروژه کوچک و بزرگ به ارزش ۴۵۷هزارو ۶۳میلیارد ریال در طول هشت ساله دولت با اعتبارات دولتی و بخش خصوصی در هرمزگان منجر به تحول اساسی و تغییرچهره این منطقه راهبردی و مهم کشور شده است.

 تکمیل و اجرای هریک از این پروژه‌های کلیدی بویژه در بخش‌های کشاورزی، آب و برق، نفت و گاز، راه، صنعت ومعدن، بهداشت و درمان و عمرانی منجر به تحرک جدی در استان هرمزگان شده که علاوه بر ایجاد اشتغال نیروهای جویای کار، توسعه، عمران و آبادانی در این استان ساحلی را به ارمغان آورده است.
 در این مدت طرح‌های بزرگی از جمله خودکفایی در تولید بنزین، توسعه بنادر استان بویژه حرکت به سمت نسل سوم بنادر، توسعه زیرساخت‌های فناوری در حوزه ارتباطات، اجرای طرح نفت گوره به جاسک، بهره‌برداری از طرح‌های آب و برق در قالب هرهفته الف- ب ایران و بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی و گردشگری درمناطق آزاد و ویژه اقتصادی در استان هرمزگان به ثمر نشسته است.
خدمات و دستاوردهای دولت به نوعی خدمات نظام به مردم بوده و در این راه دولت‌ها از جمله دولت یازدهم و دوازدهم سازندگی و امید را سرلوحه کار خود قرار داده و تا آخرین لحظه در تلاش و سازندگی برای عمران مناطقی همچون هرمزگان هستند تا چهره‌ی محرومیت در این استان بویژه در مناطق دوردست و روستاها روز به روز زدوده شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha