روابط عمومی‌ها برای معرفی خراسان جنوبی اقدام کنند

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ظرفیت‌های منحصر به‌فرد این استان گفت: یکی از رسالت‌های مهم روابط عمومی این است که با استفاده از ظرفیت‌های در اختیار خود، برای معرفی خراسان جنوبی اقدام کند.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری در جمع مدیران روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی استان خراسان جنوبی افزود: معرفی نشدن درست ظرفیت‌های استان، عدم پیشرفت و توسعه را رقم زده که این نقیصه با اطلاع‌رسانی درست برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه باور دارد روابط عمومی، قلب تپنده سازمان و دست راست مدیر است گفت: یک سازمان زمانی می‌تواند در محیط پیرامونی خود و در جمع مخاطبانش سرزنده باشد که بتواند ارتباط خوبی با جامعه هدفش برقرار کند.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: اینکه گاهی گفته می‌شود، سرمایه اجتماعی کاهش پیدا کرده به دلیل کم‌کاری‌ها و کوتاهی‌های ماست که در مورد کارهایی که انجام می‌دهیم، اطلاع‌رسانی نمی‌کنیم.

وی افزود: اینکه پیشرفت‌های علمی، فناوری، خدمات زیربنایی و موفقیت‌های کشور در همه زمینه‌ها دیده نشده، به خاطر کوتاهی‌هایی است که در زمینه اطلاع‌رسانی انجام داده‌ایم.

ملانوری با تاکید بر اینکه ایجاد ارتباط دوسویه از وظایف روابط عمومی است گفت: ارتباط مناسب بین سازمان و مخاطبان همچنین کارکنان درون مجموعه با مدیران، از تکالیف روابط عمومی است.

وی تبیین و تشریح برنامه‌های سازمان در بین مخاطبان را هم از جمله مواردی خواند که باید مدنظر روابط عمومی قرار گیرد و افزود: تفهیم برنامه‌ها به مخاطبان و انتقال مطالبات به جامعه هدف به عهده روابط عمومی است.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: ما هیچ اقدام محرمانه‌ای در دستگاه نداریم و مردم باید همه چیز را بدانند، حضور و فعالیت ما را حس کنند و اقدامات ما برای آنان قابل لمس باشد.

وی با بیان اینکه روابط عمومی باید جایگاه اقناع مردم باشد گفت: روابط عمومی دستگاه باید با اطلاع‌رسانی درست به مردم در جامعه نشاط ایجاد کند.

ملانوری سنگ بنای اصلی و محور پویایی و توسعه را فعالیت‌های فرهنگی برشمرد و افزود: نکته مهم در فعالیت‌های فرهنگی، اطلاع‌رسانی است که از مهمترین وظایف روابط عمومی است.

وی یکی از وظایف روابط عمومی را ایجاد انگیزه و حس اعتماد در جامعه خواند و گفت: بزرگترین خدمت ما به جامعه این است که با دادن اطلاعات به‌موقع و ایجاد انگیزه، همه را به عنوان سرمایه‌های اجتماعی در اردوگاه نظام نگهداریم.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: چنانچه سرمایه اجتماعی دچار اشکال و خدشه شود، با مشکل مواجه می‌شویم.

وی افزود: به جهت اهمیت این موضوع به همه مدیران توصیه می‌کنم حتما برای ایجاد یک روابط عمومی در خور شان سازمان اقدام کنند و درخصوص تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز روابط عمومی‌ها نیز پیگیری می‌شود.

در این مراسم سه نفر از مدیران روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی به نمایندگی از همه به طرح موضوع پرداختند و از مشکلات حوزه کاری خود گفتند که استاندار بر پیگیری این موارد نیز تاکید کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha