ساخت بلوار ساحلی شرق  بندرعباس تیرماه امسال به پایان برسد

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: عملیات ساخت خط اصلی و فرعی بلوار ساحلی شرق بندرعباس تیرماه امسال باید به پایان برسد.

فریدون همتی پنجشنبه شب در بازدید از بررسی وضعیت بلوار ساحلی بندرعباس افزود: پروژه بلوار ساحلی شرق بندرعباس محصول ریسک مدیریتی است که پیشرفت این طرح روزانه رصد می‌شود.
وی، دستور لازم جهت رفع موانع و پشتیبانی دستگاه های اجرایی از این پروژه صادر کرد.
«بلوار ساحلی شرق بندرعباس به‌طول ۲۵ کیلومتر و عرض ۱۱۰ متر به‌منظور دسترسی به سواحل بکر این منطقه، توسعه گردشگری، استفاده مناسب از دریا و تامین امنیت منطقه شرق بندرعباس درحال احداث است.
قطعه نخست بزرگراه شرقی ساحلی بندرعباس به سمت بندر تیاب میناب به طول افزون بر ۸۰ کیلومتر بوده که مرحله اول آن به طول ۲۸ کیلومتر توسط شهرداری بندرعباس احداث شده است.
طبق اظهارات معاون سابق عمرانی شهرداری بندرعباس در سال ۹۷ سه پیمانکار همزمان مشغول فعالیت بودند تا قطعه نخست بزرگراه بندرعباس به بندرتیاب را به سرانجام برسانند که افزون بر یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال قرارداد برای انجام این مرحله با پیمانکاران منعقد شد و قطعه‌های بعدی بزرگراه توسط اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان در دست مطالعه است.
استاندار هرمزگان همچنین در بازدید از بیمارستان تخصصی دندان‍‌پزشکی بندرعباس نیز گفت: اقدام‌های لازم برای رفع موانع اجرایی این بیمارستان که توسط بخش خصوصی اجرا شده است، از ۲ سال پیش با پیگیری معاونت اقتصادی استانداری انجام شده است.
همتی ادامه داد: پروژه بیمارستان دندان‌پزشکی که مجهز به ۳۰ تخت بیمارستانی و ۲ اتاق عمل است، پیشرفت قابل قبولی داشت.
معاون امور عمرانی استانداری هرمزگان در این خصوص اظهارداشت: برای احداث این جاده ساحلی که تا آخرین مد دریا حدود ۵۰۰ متر فاصله دارد؛ با رعایت الزامات زیست محیطی و اکولوژیکی ساخت شده تا مشکلی بوجود نیاید و رفت وآمد از این مسیر تسهیل و راحت صورت گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha