تسهیلات کمیته امداد به ۱۰۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافت

سنندج- ایرنا- معاون امور حقوقی و مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در بودجه سال ۱۴۰۰ تسهیلات اشتغال این نهاد به ۱۰۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش ایرنا، جعفر صباغیان عصر پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کردستان اظهار داشت: در سال ‌۱۴۰۰ بودجه تسهیلات کمیته‌امداد از ۴۹ هزار میلیارد ریال سال ۱۳۹۹ در تبصره ماده ۱۶ به ۱۰۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی افزود: با افزایش این میزان بودجه هیچ منعی در استان‌ها برای ایجاد اشتغال و پرداخت تسهیلات در این زمینه برای مددجویان و نیازمندان وجود نخواهد داشت.
 
معاون امور حقوقی و مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) اضافه کرد: در حال حاضر و با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، ما دچار یک نوع جنگ اجتماعی هستیم و تعدادی از خانواده‌ها با فقر، بیکاری، آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد مواجه هستند و این مسئله ماموریت ما را سنگین‌تر می‌کند و باید در راستای خدمات‌رسانی به محرومان بیشتر  تلاش شود.

وی اعتماد مردمی را سرمایه اصلی کمیته امداد اعلام کرد و گفت: هر زمانی که امدادگران این نهاد به سمت خیرین گام برداشته‌اند با تمام وجود پذیرا بوده  و در کمک به نیازمندان همگام و همراه این نهاد بوده‌اند.

معاون امور حقوقی و مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه یکی از مولفه‌های این نهاد را توانمندسازی مددجویان اعلام کرد و افزود: یکی از موضوعات مهم در زمینه توانمندسازی خودباوری و خوداتکایی مددجویان و ایجاد اشتغال برای آنان است.
 
احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان

وی یکی دیگر از راه‌های توانمندسازی مددجویان را رفع مشکل مسکن آنان اعلام کرد و گفت: در این زمینه نیز در بودجه سال جاری ۳۰ هزار میلیارد ریال برای حوزه مسکن کمیته امداد پیش‌بینی شده است.

صباغیان اظهار داشت: در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای ۲ساله مابین این نهاد، سپاه و بنیادمسکن منعقد شده و قرار است ۵۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان احداث شود.

وی ابراز امیدواری کرد: با اختصاص این میزان بودجه و تفاهم نامه منعقد شده  در حوزه مسکن نهضتی اتفاق بیفتد و در پایان ۱۴۰۱ مددجوی بدون مسکن نداشته باشیم.
 
در این آیین از خدمات محمدرسول شیخی‌زاده تقدیر و سیدعلی موسوی جم به عنوان مدیرکل جدید کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان معرفی شد.

محمد رسول شیخی‌زاده از فروردین سال ۱۳۹۶ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) بود.

در حال حاضر بیش از ۷۳ هزار خانوار درقالب ۱۵۲ هزار نفر از مردم استان کردستان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان هستند.

  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha