مدارس تخریبی مازندران در دو سال ۱۱ درصد کاهش یافت

ساری - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش گفت که با تخصیص اعتبارات مناسب از سوی دولت ، آمار مدارس تخریبی مازندران طی ۲ سال اخیر ۱۱ درصد کاهش یافته است

به گزارش ایرنا، علیرضا سعدی‌پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : تا ۲ سال پیش۳۰ درصد از مدارس مازندران تخریبی بود که با تامین اعتبارات مناسب و نوسازی بخشی از این مدارس طی این مدت بازسازی و بهسازی شد و میزان مدارس تخریبی استان اکنون به ۱۹ درصد رسیده است.
وی با اشاره به سفر اخیر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به مازندران ، گفت : خوشبختانه دکتر رخشانی‌مهر به همه شهرستان‌های مازندران سفر داشت و بیشتر طرح‌ها را از نزدیک دیده و نیازمندی‌ها را اولویت‌بندی کرده است.

سعدی پور افزود : با بررسی این پروژه‌ها نیز  کمک مالی خوبی به مدارس مازندران شد که کاهش ۱۱ درصدی مدارس تخریبی طی دو سال اخیر یکی از این دستاوردهاست. با این حال درخواست ما این است که مدارس تخریبی مازندران را ویژه ببینند.
این مسئول خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های ما در مازندران فضاهای هنرستانی است. در طرح هدایت تحصیلی جدید باید ۵۰ درصد دانش‌آموزان پایه نهم به دهم به فنی‌وحرفه‌ای و کار و دانش بروند.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۵۴ هنرستان در مازندران داریم که ۴۶ هزار دانش‌آموز در این مراکز تحصیل می‌کنند. امسال نیز نیمی از حدود ۴۳ هزار دانش‌آموز نهم به دهم باید وارد هنرستان‌ها شوند.
سعدی‌پور افزود: برای تحقق این چشم‌انداز و توسعه رشته‌های فنی در استان به فضای مناسب، تجهیزات و منابع نیاز داریم. در غیر این صورت نمی‌توانیم به چشم‌انداز تحصیلی ترسیم شده برای پایان برنامه ششم برسیم.
حدود ۵۰۷ هزار دانش‌آموز مازندرانی در  ۴ هزار و ۲۰۰ مدرسه زیر نظر حدود  ۴۰ هزار آموزگار قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha