نیروی انتظامی در جبهه مردم است/تشویش اذهان عمومی خط قرمز پلیس

تهران - ایرنا - جانشین فرمانده ناجا گفت: نیروی انتظامی در جبهه مردم و با مردم است. کسانی که با صف آرایی سعی می کنند در مقابل اراده مردم بایستند پاسخ خود را از طریق حمایت های پلیس مشاهده خواهند کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، قاسم رضایی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای عملیاتی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اظهار داشت: دو ماه از سال شمسی جدید می گذرد سالی که شعار آن را مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) تولید، پشتیبانی ها و موانع زدایی ها اعلام کردند. نیروی انتظامی به عنوان یک سازمان انقلابی و مردمی، این شعار را سرلوحه کار خود در موضوعات مختلف قرار داده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی افزود: وقتی می گوییم تولید یعنی تمام مواردی که در راستای شکوفایی اقتصاد نیاز است، باید فراهم باشد. نیروی انتظامی در پشتیبانی این مهم هر آنچه را که موجب تسریع در این امر شود در دستور کار خود قرار داده است.

پلیس مقابل کسانی که مانع تولید شوند، می ایستد

رضایی ادامه داد: نیروی انتظامی در مقابل کسانی که در راه تولید موانعی ایجاد و سد راه تولید کنندگان باشند، خواهد ایستاد و قاطعانه با آنها برخورد می کند. نیروی انتظامی یک سازمان هوشمند و انقلابی است و با اقدام به موقع و هدف گذاری همراه با تفکر در اجرای مأموریت ها به وظایف خود عمل می کند.

وی خاطر نشان کرد: امروز این نمایشگاه که گوشه ای از زحمات و تلاش های شبانه روزی همکاران در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ را به نمایش گذاشته است و حدود دو ساعت طول کشید تا فقط آن را مشاهده کنیم خیلی خوشایند است باید مردم و مسئولان گوشه ای از این تلاش های هدفمند که نمونه ای از سراسر کشور است را ببینند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: امروز می توان تسلط پلیس و تحمیل اراده خود بر حریف را مشاهده کرد. حریف پلیس یعنی هر کسی که حقوق شهروندی را رعایت نکرده و هنجارهای جامعه را نادیده بگیرد و در پی بر هم زدن آرامش و امنیت مردم باشد.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در جبهه مردم و با مردم است، عنوان داشت: کسانی که با صف آرایی سعی می کنند در مقابل اراده مردم بایستند پاسخ خود را از طریق حمایت های پلیس مشاهده خواهند کرد.

سردار رضایی به طرح ها و برنامه ریزی های نیروی انتظامی برای ساماندهی به وضعیت موتور سواران اشاره کرد وگفت: موتورسواران تنها با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و احترام به قانون، یعنی داشتن گواهینامه، مخدوش نبودن پلاک و... حق دارند، موتورسواری کنند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: بیش از ۹۸ درصد مردم قانون را رعایت می کنند و تنها عده معدودی هستند که آگاهانه یا نا آگاهانه بی قانونی می کنندکه پلیس آنان را اعمال قانون می کند چرا که این خواسته و مطالبه همه مردم است.

رضایی افزود: پلیس یک هشدار و اولتیماتوم جدی به همه کسانی می دهد که مخل نظم و امنیت جامعه هستند.

وی از شهروندان خواست که هشدار های پلیس را جدی گرفته و به آن توجه کنند و تصریح کرد: با کسانی که به هر نحوی بخواهند در جامعه استرس ایجاد کنند و باعث نگرانی و تشویش اذهان عمومی شوند، به شدت و قاطعانه برخورد خواهد شد چرا که این موضوع خط قرمز پلیس است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در بخشی دیگر از سخنان خود به کشفیات و اقدامات ماموران تهران بزرگ اشاره کرد و یادآور شد: این موضوع من را یاد رزمندگان دوران دفاع مقدس انداخت که خالصانه برای حفظ امنیت تلاش می‌کردند.

سردار رضایی خاطر نشان کرد: این نمایشگاه حاصل زحمات همکاران فرماندهی انتظامی تهران بزرگ  طی ۵ روز است، همان طور که مشاهده کردید این سلاح های کشف شده ساخت آمریکا، شیطان بزرگ است که 40 سال فتنه ایجاد کرده که همگی خنثی شده است و اگر مردم امروز در آسایش و آرامش هستند و امنیت اجتماعی داریم مدیون تلاش های شبانه روزی ماموران سختکوش هستیم.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: یک مراسم بسیار بزرگ و مهم به نام انتخابات در ۲۸ خرداد پیش رو داریم که ملت عزیز به عنوان دستاورد این انقلاب و حافظ آرمان های آن با انتخابی پر شور و اصلح این موضوع را نشان خواهند داد.

هر فتنه و توطئه انتخاباتی در نطفه خفه می شود

وی ادامه داد: دشمن به دنبال این است که انتخابات پرشور برگزار نشود، اما کور خوانده است، مردم ایران پرشور و با انگیزه می‌آیند و اعتقادات و بصیرتشان را به دشمن تحمیل خواهند کرد.

جانشین فرمانده پلیس با بیان اینکه ناجا مسئولیت حفظ آرامش و امنیت انتخابات را برعهده دارد، گفت: به یقین خود را بیشتر از قبل برای برخورد با افرادی که سعی در برهم زدن آرامش انتخابات دارند، آماده می‌کنیم البته پلیس دغدغه‌ای در حوزه آرامش مردم ندارد اما باید همیشه برنامه‌های خود را مرور کند.

سردار رضایی با اشاره به اینکه راهبرد نیروی انتظامی جلوتر بودن از زمان است، افزود: به‌طور قطع با هر توطئه‌ای که از آن طرف آب‌ها یا در همین کشور باشد برخورد می‌شود و فتنه‌ها را در محفل‌هایشان زمین گیر و هر فتنه ای را با هر عنوانی و لباسی بخواهد آرامش مردم را بر هم بزند در نطفه خفه می‌کنیم.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره رفتار خلاف عرف برخی از نامزدهای انتخابات عنوان داشت: چیزی مشاهده نشده ولی کسانی که کارهای خلاف قانون مرتکب شوند بدانند این موضوع خط قرمز نیروی انتظامی محسوب می شود و باید منتظر برخورد قاطع پلیس باشند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha