۷۰۰ هزار واحد مسکونی شهری نیاز سالانه کشور است

اصفهان - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی گفت: نیاز سالانه واحد مسکونی شهری در کشور بر اساس آمار سرشماری نفوس و مسکن و خوداظهاری مردم، حدود ۷۰۰ هزار واحد است.

به گزارش ایرنا، محمد اسلامی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در شهر بهارستان از توابع اصفهان افزود: از ۷۰۰ هزار واحد نیاز مسکن شهری در این سال‌ها ۳۰۰ هزار واحد توسط مردم ساخته می‌شود و دولت بر مبنای تامین ۴۰۰ هزار واحد در حال حرکت است.

وی با بیان اینکه در سال حدود ۶۵۰ هزار ازدواج صورت می‌گیرد، اظهار داشت: ۸۰ درصد آنها برای خانه‌دار شدن باید مساعدت شوند.

اسلامی با بیان اینکه تولید و عرضه سالانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی با پشتیبانی دولت در دستور کار ماست و از طریق طرح جامع مسکن آن را دنبال می‌کنیم، خاطرنشان کرد: هم اینک بیش از ۵۳۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی در کشور در دست اجراست.

وی با اشاره به اینکه این واحدها در سه وضعیت ساخته می‌شود، افزود: برخی از مردم زمین‌ها را به‌صورت گروهی در اختیار گرفتند و در حال ساخت هستند، برخی نیز در بافت فرسوده و بخشی در قالب طرح مشارکتی در دست اجراست.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در مجموع طرح‌های مسکن اقدام ملی در ۱۰ هزار نقطه در کشور در دست ساخت است، گفت: با تسهیلات و هماهنگی‌های انجام شده، اعتبار وام  بانکی به سازنده واحدهای مسکونی به عدد ۳۰۰ میلیون افزایش یافت تا بتوانیم تحرک بیشتری در تولید و عرضه واحدهای مسکونی در کشور بوجود آوریم.

وی با اشاره به شرایط جنگ اقتصادی و تحریم‌ها، اظهار امیدواری کرد که با فروکش کردن این شرایط  و برگشتن به حالت طبیعی، قیمت تمام شده مسکن به بهترین شکل کنترل شود.

اسلامی با بیان اینکه در ثبت نام مسکن ملی به‌صورت ساده و گسترده عمل کردیم، خاطرنشان کرد: از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار مورد ثبت نام، حدود ۵۱۰ هزار متقاضی واجد شرایط شناخته شدند  و بقیه فاقد اولویت بودند یعنی خانه داشتند یا پیش از این از امتیازهای بانک مسکن استفاده کرده بودند.

وزیر راه و شهرسازی از مردم خواست تا در سامانه اسکان ثبت نام و اطلاعات خود را وارد کنند تا وزارت راه و شهرسازی بتواند با شناسایی نیازهای موجود در جهت رفع آن برنامه ریزی کند.

محمد اسلامی روز پنجشنبه در سفر به استان اصفهان با حضور در محل اجرای طرح مسکن ملی شهر جدید بهارستان، دستور آغاز عملیات اجرایی پنج هزار و ۸۵۴ واحد مسکونی در ۱۱ شهر را بطور همزمان صادر کرد.

بدین ترتیب چهار هزار و ۵۰۰  واحد مسکن ملی استان اصفهان در شهر جدید بهارستان و یکهزار و ۳۵۴ واحد مسکونی دیگر در ۱۰ شهر تیران، دهاقان، شهرضا، اردستان، انارک، برزک، بادرود، چادگان، سمیرم و علویجه ساخته می‌شود.

در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان اصفهان پنج طرح عمرانی به بهره‌برداری می‌رسد و عملیات اجرایی سه طرح دیگر با اعتبار سه هزار میلیارد ریال آغاز می‌شود.

استان اصفهان بیش از پنج میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۲۴ شهرستان دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha