پتروشیمی مسجدسلیمان تحقق کار تیمی دولت و بخش‌خصوصی در مقیاس بزرگ است
تصویر آرشیوی است

اهواز- ایرنا- مدیرعامل مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان گفت: بهره‌برداری از این طرح نتیجه کاری تیمی بین دولت و بخش‌خصوصی در مقیاسی بزرگ است.

به گزارش ایرنا یوسف داوودی پنجشنبه در شصت و هشتمین برنامه افتتاح طرح های تدبیر و امید برای جهش تولید و آیین افتتاح پتروشیمی مسجدسلیمان که از طریق ویدئو کنفراس با حضور رئیس جمهوری برگزار شد اظهار داشت: در کشور مشارکت و همکاری مستمر بین دولت و بخش خصوصی با ضعف‌هایی همراه است که باید این مشکل برطرف شود.

وی بیان‌داشت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تلاش های زیادی داشت تا بخش خصوصی کارآفرین را به سمت بهره‌برداری مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان هدایت کند و این امر به نمونه‌ای موفق در زمینه کار تیمی دولت و بخش خصوصی در مقیاس بزرگ تبدیل شد.

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان افزود: منطقه‌ای که این پروژه در آن به بهره‌برداری رسیده است نیز از مناطق محروم کشور محسوب می‌شود و امیدواریم که به رونق اقتصادی مسجدسلیمان کمک کند.

مجتمع پتروشیمی مسجد سلیمان در محدوده ۱۳۰ کیلومتری شمال شرقی اهواز، ۳۰ کیلومتری شمال غربی شهر مسجد سلیمان و ۱۱.۵ کیلومتری جنوب رودخانه کارون قرار دارد.

واحد آمونیاک این مجتمع لیسانس کازاله سوئیس و واحد اوره و دانه‌بندی نیز لیسانس تویو ژاپن را دارد؛ همچنین پیمانکار اصلی شرکت مهندسی ووهان چین، مشاور مدیریت پروژه شرکت مهندسی پرآور، نماینده صاحبان لیسانس شرکت طراحی و مهندسی صنایع پتروشیمی است.

از نظر موقعیت جغرافیایی، این مجتمع پتروشیمی از طریق بندر امام خمینی(ره) در جنوب خوزستان به آب‌های آزاد بین‌المللی و از طریق راه آهن سراسری به ترکیه، اروپا و آسیای مرکزی دسترسی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha