آماده کردن زیرساخت ها مهمترین عامل پشتیبانی از تولید است

ساوه- ایرنا - نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین اقدامی که می توان برای حمایت از تولید و تحقق شعار سال در خصوص پستیبانی و مانع زدایی انجام داد، ایجاد بسترهای مناسب برای توسعه و رونق تولیدات داخلی و اشتغال است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «محمد سبزی» روز پنجشنبه در هفتاد و یکمین شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه که در سالن اجتماعات فرمانداری با موضوع راهکارهای عملیاتی شدن تحقق شعار «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» برگزار شد، اظهار کرد: همه در برابر بیانات مقام معظم رهبری نسبت به رونق تولیدات داخلی و بی نیاز کردن کشور از واردات کالاها، مسئولیت داریم و باید با برنامه ریزی مطلوب در این راستا کوشش کنیم.

وی افزود: یکی از کاستی هایی که در زمینه تولید و اشتغال کشور وجود دارد، باورهای فرهنگی است که بروز و ظهور آن را در همه فعالیتهای فردی و اجتماعی می توان مشاهده کرد؛ از این رو برای توسعه هرچه بیشتر کشور به خصوص در بخش صنعت و تولید باید خصلت های نامطلوبی چون راحت طلبی، بی مسئولیتی و بی تفاوتی را کنار بگذاریم و با تعهد و نظم در کنار همدیگر برای نیل به اهداف عالی اهتمام داشته باشیم.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت، ادامه داد: آماده کردن زیرساختها مهمترین اقدام در راستای پشتیبانی و رفع موانع تولید است که باید به آن توجه خاص داشت.
حجت الاسلام سبزی مهمترین مانع بر سر راه تولید را طرز تفکرهای بازدارنده و رویه های ناصواب اداری دانست و افزود: گاه بعضی از دستگاهها به جای حمایت از تولید و ارائه مساعدت، مانع تراشی می کنند که حتما باید در این خصوص تجدیدنظر به عمل آید.

وی گفت: شهرستان های ساوه و زرنده به عنوان قطب صنعت کشور، ظرفیت های بالایی برای جذب هرچه بیشتر سرمایه گذاران دارند و با فراهم سازی بسترهای تشویقی و ایجاد انگیزه می توان رونق هرچه بیشتر تولید و اشتغال را در این مناطق شاهد بود.

امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه نیز اظهار کرد: اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی می تواند علاوه بر حوزه های اجتماعی و فرهنگی در بخش اقتصادی و تولید با رفع موانع و تسهلگیری، بسیار راهگشا و کار ساز باشد.

حجت الاسلام «حسین ابراهیمی» افزود: رفع موانع موجود که عرصه را بر تولیدکنندگان سخت کرده است، مساله ای ضروری به حساب می آید و در این صورت نه تنها چرخ تولید با سرعتی افزون تر از قبل خواهد چرخید بلکه زمینه ای مناسب برای ورود سرمایه گذاران جدید به عرصه صنعت و اشتغال است.

امام جمعه زرندیه گفت: برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ و توسعه تولیدات داخلی در گام نخست لازم است که دستگاههای ذیربط پیشقدم شوند تا سایر ارکان هم با امیدواری بیشتر در این عرصه کوشش کنند.

وی افزود: رتبه کشورمان در زمینه تسهیل سرمایه گذاری در سطح دنیا، پایین است و مسئولان باید در راستای بهبود وضعیت فعالیت جهادی و تلاش بیشتری به خرج دهند.

حجت الاسلام ابراهیمی در پایان از ادارات متولی خواست تا خود به دنبال جذب سرمایه گذار و تولید کنندگان بروند و از موضع انفعالی خارج شوند.

وی تاکید کرد: فرهنگسازی در خصوص اهمیت تولید، حمایت از نیروی کار، سرمایه گذار و تولیدکننده موضوعاتی بسیار مهم و ضروری هستند و لازم است میان ارکان صنعتی با سایر بخش های جامعه به خصوص اصحاب فرهنگ و هنر تعاملی شایسته برقرار شود.

در ابتدای این جلسه مسئولان ادارات جهاد کشاورزی، شرکت شهرکهای صنعتی، صنعت، معدن، تجارت و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در خصوص پشتیبانی و مانع زدایی از تولید را ارائه نمودند.  
هماهنگی برگزاری نشست همایش صنعت و فرهنگ با حضور مدیران ادارات، شرکت های صنعتی و اصحاب فرهنگ و هنر با مسئولیت شرکت شهرک های صنعتی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه به تصویب رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha