تعدیل روشنایی و مدیریت بار ۲۲۰۰ هزار چراغ در معابر عمومی شهرهای فارس

شیراز_ایرنا _مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: همزمان با برگزاری ششمین اقدام فراگیر با محوریت عبور از اوج بار تابستان با انجام عملیات تعدیل، مدیریت بار بر روی ۲هزار و ۲۰۰ دستگاه چراغ روشنایی معابر با موفقیت انجام شد.

مطلب دریافتی ایرنا به نقل از احمدرضا خسروی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس حاکی است با انجام عملیات یاد شده، معادل ۳۳۰ کیلو وات انرژی برق در شهرهای فارس صرفه جویی شد.

وی با بیان اینکه تعدیل روشنایی معابر از جمله برنامه‌های امسال برای گذر از روزهای پرمصرف در موسم گرم سال است افزود: از ابتدای مهرماه ۹۹ تاکنون نیز ۴۸هزار و ۷۱۲ دستگاه چراغ روشنایی معابر تعدیل شده است که این امر بیش از هفت مگاوات صرفه جویی برق داشته است.

خسروی افزود :این مانور با حضور ۷۸ گروه عملیاتی ، ۲۱۰ نفر نیروهای فنی اجرایی و کارشناس ناظر و همچنین بهره گیری از ۱۳۲ دستگاه خودرو سبک و سنگین در ۲۶ مدیریت برق  تابعه استان فارس برگزار شد و ۵۲۱مورد جلب همکاری اداره های راهداری و حمل و نقل در تعدیل روشنایی بین شهری از دیگر مواردی بود که در این مانور صورت پذیرفت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق فارس گفت:‌در این مانور۲۹ مورد دستگاه رمز ارز شناسایی شد و تاکنون ۱۷۹ دستگاه رمز ارز غیرمجاز نیزدر سطح استان فارس شناسایی و جمع آوری شده است.

خسروی، ارزیابی آماده به کاری مولدهای اضطراری، ارزیابی آماده به کاری سامانه های اطلاع رسانی خاموشی “برق من” و “پاسخگویی ۱۲۱″، تعدیل روشنایی معابر و تکمیل آرایش یک درمیان و زیگزاگ در شبکه های توزیع، جلب همکاری اداره های راهداری در تعدیل روشنایی بین شهری و مقابله با دستگاه های رمز ارز غیرمجاز، را از اهداف این مانور ذکر کرد.

وی ضمن دعوت از  مشترکان اعم از صاحبان صنایع ،مصارف خانگی، اداری و عمومی به مدیریت مصرف برق در تابستان پیشرو ، ابراز امیدواری کرد: امسال نیز بامشارکت وهمکاری همگانی، برق پایدار و مطمئن به خصوص در  شرایط کرونایی برای هم استانی ها تامین شود و با موفقیت از پیک بار عبور کنیم.

اجرای مانور کاهش بار و مدیریت مصرف در شیراز 

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق شیراز نیز  گفت: از امروز، مانور جهادی با هدف پیک سایی و کاهش بار غیرمجاز شبکه در سراسر محدوده تحت مدیریت این شرکت، اجرایی می‌شود و تا پایان روز جمعه ۳۱ اردیبهشت ادامه دارد.

مهندس محمدرضا منصوری صبا پنج‌شنبه گفت: مانور جهادی روزهای ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت، با هدف پیک سایی و کاهش بار غیرمجاز شبکه اجرایی می‌شود که علاوه بر این اهداف، برای عبور از پیک بار تابستان در دستور کار قرار گرفته است.

او ادامه داد: این مانور در کل ۲۴ امور تحت مدیریت توزیع برق شیراز، اجرایی خواهد شد و از هر امور حداقل ۲ گروه مشارکت خواهند داشت.

منصوری صبا با بیان اینکه یکی از اهداف این مانور، عبور از پیک بار تابستان، است، گفت: یکی از اقدامات انجام شده، کاهش ۵۰ درصدی بار روشنایی معابر بوده که در این مانور هم تداوم خواهد یافت و نیمی از روشنایی معابر اصلی شهر خاموش می‌شود.

او با یادآوری اینکه در مانور جهادی ۲ روز آتی، تنها گروه‌های اجرایی حضور خواهند داشت، گفت: در بخش غیرفنی، جمع آوری برق های غیرمجاز، دستگاه‌های استخراج رمز ارز و ... خواهد بود.

منصوری صبا بیان کرد: در این مانور، عوامل نیروی انتظامی، ضابطان قضایی و قاضی کشیک حضور خواهند داشت تا در صورت شناسایی موارد تخلف در موضوع برق غیر مجاز و استخراج رمز ارز، همزمان حکم قضایی صادر و اقدامات لازم انجام شود.

او گفت: این اقدامات محدود به همین دو روز نیست و در سایر ایام هم ادامه خواهد داشت،عملیات برنامه ریزی شده در این ایام، گسترده تر خواهد بود.

منصوری صبا با بیان اینکه برخی از موارد برق دزدی، استفاده غیرمجاز از شبکه و استخراج رمز ارز، توسط مردم گزارش و بعضا نیز طی رصدهایی، شناسایی شده است، گفت: عملیات جهادی مقابله با برق های غیرمجاز و دستگاه های استخراج رمز ارز، از صبح امروز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت شروع شده و تا پایان روز جمعه ۳۱ اردیبهشت و روزهای آینده ادامه خواهد داشت.

معاون شرکت توزیع نیروی برق شیراز، گفت: در مانور ۲ روز آینده، علاوه بر ۱۶ اکیپ بازرسی، اکیپهایی از ۲۴ امور و ناحیه تحت مدیریت توزیع برق شیراز شرکت دارند و کارشناسان و مدیران نیز آنان را همراهی خواهند کرد.

منصوری صبا گفت: در کل بالغ بر ۷۰ گروه در این مانور حضور دارند و هر گروه بین ۲ تا ۳ نفر را شامل می‌شود.

معاون شرکت توزیع نیروی برق شیراز با اشاره به برخورد شدید و قانونی با موارد شناسایی شده برق غیرمجاز و استخراج رمزارز، گفت: ماینرهای کشف شده در این مانور ضبط می شوند و مالک یا مالکان، تحت پیگرد قانون قرار خواهند گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha