۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۴۰
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 84336961
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوا در برازجان به ۴۶ درجه رسید

بوشهر- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با آغاز روند افزایشی دمای هوا در این استان، درجه حرارت در شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان به ۴۶ درجه رسید.

محمدرضا انصاری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت شهرهای خورموج و اهرم دمای ۴۴، جم و دیر ۴۲ و دیلم دمای ۴۱ درجه ساتتیگراد را تجربه کردند.

وی بیان کرد: روند افزایشی دما در این استان تا پایان هفته همچنان ادامه دارد.

انصاری ادامه داد: طی امروز و فردا در ساعت‌هایی از ظهر تا اوایل شب با افزایش سرعت وزش بادهای شمالی در این استان و روی دریا، سواحل استان به نسبت متلاطم است.

وی گفت: در این مدت در برخی نقاط استان بوشهر احتمال ایجاد گرد و خاک نیز دور از انتظار نیست.

انصاری عنوان کرد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد و در برخی نقاط باد و گرد خاک و فردا افزایش ابر پیش‌بینی شده‌است.

وی افزود: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب شمال غربی تا غربی با سرعت ۸ تا ۳۲ و در ساعاتی از بعدازظهر تا اوایل شب ۱۲ تا ۴۸ و در نواحی شمالی و مرکزی استان ۵۴ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.

انصاری بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج در سواحل استان ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ و در ساعت‌هایی از بعدازظهر تا اوایل شب ۶۰ تا ۱۲۰ و در فراساحل گاهی ۱۵۰ سانتیمتر پیش‌بینی شده‌است.

وی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۵:۴۴ دقیقه ، جزر اول۰۸:۰۷، مد دوم ۱۴:۳۸ و جزر دوم ۲۲:۲۰ خواهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha