استاندار: ۱۲۰ واحد راکد در استان همدان به چرخه تولید بازگشت

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: احیای ۱۲۰ واحد تعطیل در عرصه صنعت، کشاورزی، معدن و گردشگری به چرخه تولید از افتخارات استان در سال گذشته است که همین روند امسال دنبال می شود.

به گزارش ایرنا  «سید سعیدشاهرخی» روز پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: روند احیای واحدهای راکد با مشارکت بخش خصوصی و دستگاه های اجرایی به خوبی اجرا شده است.

وی تاکید کرد: هنوز هم تعدادی از واحدهای تعطیل در استان وجود دارد که در سال جاری برای رفع موانع آنها برنامه داریم.

استاندار همدان گفت: برخی از واحدها در دستگاه قضایی پرونده دارند که مدیران دستگاه های متولی شناسایی آنها را در اولویت قرار دهند تا این واحدها نیز به چرخه تولید بازگردند.

او خاطرنشان کرد: اکنون ۳۰۰ پروژه اقتصادی در سطح استان در حال اجراست که حمایت از این واحدها نیز در دستور کار است تا به سرعت بهره برداری شود.

شاهرخی از بانک های استان خواست تعامل خود را با بخش خصوصی تقویت کرده و منابع مالی مورد نیاز آنها را به موقع در اختیارشان بگذارند تا روند تکمیل را با شتاب سپری کنند.

استاندار همدان با اشاره به توسعه کم نظیر استان در دولت تدبیر و امید افزود: در این مدت استان در ۱۰۰ شاخص رشد داشت که با آمار و ارقام مستند ارائه شده است.

وی همچنین از فرمانداران خواست طرحهای نیمه تمام را احصا کرده و برنامه عملیاتی برای اتمام آنها ارائه کنند.

شاهرخی به مدیران دستگاه های اجرایی استان تاکید کرد تعامل و ارتباط نزدیک با سرمایه گذاران داشته باشند تا شاهد رویش طرحهای اقتصادی جدید در این منطقه باشیم.

احیای معادن راکد، بازگشت منابع آب اختصاص یافته به طرحهای اجرا نشده و توجه به استارت آپ ها از دیگر مواردی بود که استاندار همدان به مدیران استان تاکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha