هم‌پیوندی اصفهان و بنت در توسعه سیستان و بلوچستان موثر است

زاهدان-ایرنا-شهردار زاهدان گفت: هم پیوندی بین اصفهان و شهر بنت فتح‌بابی تاثیرگذار و مهم در پیشرفت و توسعه زیرساخت‌های استان است.

به گزارش ایرنا عبدالقادر پربار چهارشنبه شب در نشستی با حضور رییس شورای اسلامی شهر اصفهان، شهردار اصفهان و مسوولان شهرداری زاهدان اظهارداشت: حوادث ناشی از سیل سال ۹۸ سیستان و بلوچستان و خسارات نااشی از آن باعث ورود همه جانبه مدیران شهری اصفهان برای کمک به آسیب‌دیدگان از این حادثه شد که این حرکت در نوع خود بسیار تاثیرگذار و دلگرم کننده بود.

وی افزود: خوشبختانه این ارتباط و حرکت خیرخواهانه و ماندگار نه تنها قطع نشد بلکه با شور و شوق بیشتری ادامه یافت و در نهایت باعث خلق یک اتفاق بسیار خوشایند تحت عنوان هم پیوندی اصفهان با بنت در سیستان و بلوچستان شد که به عنوان فتح بابی برای پیشرفت و توسعه زیرساخت‌های این شهر محسوب می‌شود.
شهردار زاهدان بیان کرد: این امر خیرخواهانه باید به شکلی ادامه یابد که سایر کلانشهرها نیز به این مقوله ی مهم ورود  و موجبات توسعه و محرومیت زدایی از این منطقه را فراهم کنند.
وی با بیان اینکه از ارتباط ایجاد شده بین شهرداری اصفهان و سیستان و بلوچستان خرسندیم تصریح کرد: علاوه بر ایجاد هم‌پیوندی مدت‌هاست که ارتباط بسیار خوبی بین مجموعه شهرداری زاهدان و شهرداری اصفهان در زمینه ی تبادل اطلاعات و بکارگیری تجربیات وجود داشته که اخیراً وارد مرحله جدی‌تری شده و امیدواریم این روند با سرعت و کیفیت بیشتری ادامه یابد.

پربار خاطرنشان کرد: تجارب خوبی که در مدیریت شهری اصفهان وجود دارد برای راه‌اندازی خزانه‌داری، اصلاحات حوزه برنامه و بودجه و ممیزی املاک در شهرداری به زاهدان منتقل شد و متخصصان شهرداری اصفهان به ما مشاوره و راهنمایی دادند.

وی افزود: حضور ریاست شورای اسلامی شهر و همچنین شهردار اصفهان و هیت همراه ایشان در زاهدان فرصت مغتنمی ایجاد کرد تا بتوانیم ضمن تبادل اطلاعات و تجربیات از نقطه نظرات مطروحه در راستای بهبود عملکردها استفاده کنیم و امیدواریم این ارتباط تنگاتنگ در آینده نیز به شکل مطلوب‌تری ادامه یابد.
وی با اشاره به برخی از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های سیستان و بلوچستان و زاهدان گفت: ما دارای ظرفیت‌های بی‌بدیل و کم‌نظیری بوده که برای کل کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که در این میان، بهره‌مندی از مرزهای طولانی آبی و خاکی، وجود معادن متعدد جایگاه ویژه‌ای را برای استان در سطح کشور ایجاد کرده که از این رهگذر  می‌توان آینده بسیار خوبی را برای منطقه متصور شد.

شهردار اصفهان نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت های مهم سیستان و بلوچستان اظهارداشت: به عنوان مثال تجارت برنج و گوشت از سمت سیستان و بلوچستان در دو مرحله حساس که کشور در تامین این مایحتاج مردم دچار مشکل شده بود، آن را حل کرد این استفاده‌ها مقطعی است در حالی که استان ظرفیتی مستمر دارد و تصمیم‌گیران کشور باید آن را به کار گیرند.

قدرت‌الله نوروزی افزود: انشاالله با هدف تبادل اطلاعات و استفاده از تجارب طرفین این تعاملات و هم اندیشی ها همچنان ادامه خواهد داشت تا بتوانیم آینده بهتری را برای شهروندان عزیز خلق کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha