۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۸:۵۴
کد خبرنگار: 3135
کد خبر: 84336726
۰ نفر

برچسب‌ها

تفاهم‌نامه خواهرخواندگی بین کرمان و آرماویر ارمنستان منعقد شد

کرمان- ایرنا- نخستین تفاهم‌نامۀ خواهرخواندگی بین شهرداری کرمان و شهرداری آرماویر ارمنستان و نمایندگان وزارت امور خارجه دوطرف، به صورت مجازی منعقد شد .

به گزارش ایرنا، شهردار کرمان شامگاه چهارشنبه با اعلام این خبر به رسانه ها گفت: از سفرای دو کشور ارمنستان و ایران، نماینده وزارت خارجه در کشور و دیگر کسانی که در فراهم کردن زمینۀ همکاری بین دو استان کرمان و آرماویر تلاش کردند، سپاسگزارم.

سیدمهران عالم‌زاده در نشست آنلاین که با حضور سفیر ارمنستان برگزار شد، با اشاره به جایگاه مناسب کرمان در حوزه‌های مختلف تاریخی، فرهنگی و اقتصادی، بر ارتقای سطح تعاملات بین‌المللی تأکید کرد و گفت: امید داریم در قالب این تفاهم‌نامه بتوانیم تجربیاتی که در حوزۀ شهری و عمرانی، شهرسازی، خدمات‌شهری و درآمدهای پایدار شهری و نیز در حوزۀ فرهنگی و گردشگری داریم، با شهرداری آرماویربه اشتراک بگذاریم و با ارتباط خوبی که با اتاق بازرگانی استان کرمان داریم، درخصوص کشاورزی و حوزۀ آب نیز با آرماویر تبادل تجربیات موفقی داشته باشیم.

شهردار کرمان با تبریک به شهردار آرماویر که به تازگی به این سمت نایل شده است، گفت: از شهردار و شورای شهر آرماویر و نیز سفیر جمهوری ارمنستان برای حضور در شهر کرمان و پیگیری موضوعات و تبادل تجربیان دعوت به‌عمل آورد و از همۀ دست‌اندارکارن برگزاری این نشست و انعقاد تفاهم‌نامه تشکر و قدردانی کرد.

سفیر جمهوری ارمنستان در ایران نیز در این نشست مجازی گفت: رضایت و خوشنودی خود را از روابط گرم استان‌های دو کشور با یک‌دیگر اعلام می‌کنم.

آرتشس تومانیان، با اشاره به همکاری دیگر استان‌های ارمنستان با استان‌های مختلف ایران، خاطرنشان کرد: امیدوارم همکاری و ارتباط خوبی هم بین کرمان و آرماویر شکل بگیرد.

وی افزود: برای همکاری بیشتر دوطرف این تفاهم‌نامه در آینده، همه تلاش و اقدامات لازم را پیگیری خواهیم کرد تا ارتباطات گسترده‌تری ایجاد شود.

سفیر جمهوری ارمنستان در ایران ادامه داد: دو استان کرمان و آرماویر از نظر اقتصادی و فرهنگی، ظرفیت‌های فراوان و امکانات مشابهی دارند.

تومانیان همچنین از مسئولان دوطرف برای برگزاری این جلسه و انعقاد این تفاهم‌نامه تشکر کرد.

شهردار آرماویر نیز با تشکر از مسئولان سفارت ایران و ارمنستان که در برقراری ارتباط و همکاری خوب دو کشور تلاش می‌کنند، گفت: از آقای عالم‌زاده شهردار کرمان و همکاران ایشان تشکر می‌کنم.

دیوید خوداتیان افزود: امیدوارم انعقاد این تفاهم‌نامه و برقراری ارتباط و تعاملات خوب بین دو استان، به‌عنوان الگو و نمونه برای شهرها و بخش‌هایی از دو کشور که با یک‌دیگر تعاملی ندارند، استفاده شده و همکاری‌های گسترده‌ای در این بخش‌ها هم به‌وجود آید.

وی ادامه داد: جلسۀ امروز برای ما بسیار مهم است؛ چراکه در حال انعقاد تفاهم‌نامه با یکی از شهرهای مهم ایران هستیم و من بر این باورم که این تفاهم‌نامه زمینه‌ساز همکاری‌های خوب و گسترده‌ای بین دو کشور خواهد شد.

شهردار آرماویر بیان کرد: متأسفانه به‌خاطر شرایط شیوع کرونا نتوانستیم به‌صورت حضوری این نشست را برگزار کنیم و از نزدیک به تبادل نظر بپردازیم، اما روابط دو کشور این قدر عمیق است که بتوانیم در همین شرایط هم به همکاری‌های خوب خود ادامه دهیم.

 آرماویر جزو استان‌های مهم ارمنستان است که به لحاظ قدمت و پیشینۀ تاریخی مشابهت‌های زیادی با استان کرمان دارد. ساختارهایی شبیه قلاع «‌دختر» و «اردشیر» در این استان وجود دارد، قطب کشاورزی ارمنستان است ، ضمن اینکه سیستم اداره شهر نیز مشابه ایران و دارای شورای شهر و شهردار است و به‌دلیل همین مشابهت‌ها، برای انعقاد تفاهم‌نامۀ خواهرخواندگی انتخاب شده است.

مراسم تشریفات این تفاهم‌نامه، در آیندۀ نزدیک در یکی از سفارت‌خانه‌های دوطرف انجام خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha