۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۳۱
کد خبرنگار: 2108
کد خبر: 84335614
۰ نفر

برچسب‌ها

حضور مردم در انتخابات حسرت بر دل دشمنان می گذارد

سنندج- ایرنا- امام جمعه بانه گفت: حضور مردم در انتخابات یک وظیفه شرعی و قانونی است و این حضور اگر گسترده باشد بر دل دشمنان حسرت می‌گذارد.

به گزارش ایرنا ماموستا عبدالرحمان خدایی عصر چهارشنبه در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان بانه در خصوص انتخابات ۱۴۰۰ و اهمیت حضور گسترده و حداکثری مردم در انتخابات اظهار داشت: بحث انتخابات از مهمترین موضوعات نظام جمهوری اسلامی ایران و از مهمترین وظایف کل جامعه است که باید همه جامعه در این انتخابات شرکت داشته باشند.

وی بر سلامت و امانتداری آرای مردم تاکید کرد و ادامه داد: حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات سرمایه بزرگ انقلاب اسلامی است و در عرصه داخلی و خارجی بعنوان پشتوانه  محکم نظام مقدس خواهد بود.

حضور مردم در انتخابات حسرت بر دل دشمنان می گذارد

هیات وزیران سند رسمی منطقه ویژه اقتصادی بانه را صادر کرد

فرماندار شهرستان بانه نیز گفت: منطقه ویژه اقتصادی بانه سال ۹۹ افتتاح شده و هفته گذشته هیات وزیران نیز سند رسمی آن را صادر کرده و بخشی از زمین های این منطقه به متقاضیان واگذار شده و واگذاری زمین همچنان ادامه دارد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

اسماعیل رستم پور با بیان اینکه رسمی شدن مرز سیرانبند بانه در رشد اقتصادی شهرستان نقش به سزایی دارد، اضافه کرد: بحث رسمی شدن مرز سیرانبند بانه که مطالبه به حق و مهمترین دغدغه مردم شهرستان بانه است امسال محقق شد و هم اکنون تردد مسافر در این مرز با رعایت پروتکل های بهداشتی برقرار است که این رویداد تاریخی به همت جمعی محقق شد.

وی با اشاره به ۸۵ کیلومتر مرز مشترک شهرستان بانه با اقلیم کردستان عراق اظهار داشت: علارغم وسعت بالای این شهرستان با کشور همسایه هیچگونه مشکلی به لحاظ امنیتی نداریم و این نتیجه تلاش و حضور فعالانه مرزبانان است که تلاش می کنند آرامش و امنیت در منطقه برقرار شود.

فرماندار شهرستان بانه گفت: هفته آینده شاهد حضور اولین گروه اقتصادی اقلیم کردستان عراق با حضور ۴۵ سرمایه گذار در بانه خواهیم بود که برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه برنامه ریزی می کنند.

وی افزود: همزمان با حضور تیم های اقتصادی اقلیم کردستان عراق، تیم های اقتصادی کشور و معاونین وزیران و استاندار کردستان نیز حضور خواهند داشت که این نوید خوبی برای توسعه شهرستان بانه است که از تیم های اقتصادی شهرستان نیز درخواست می شود که در این برنامه ها حضور فعال داشته باشند.

رستم پور در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت تکریم ارباب رجوع اشاره کرد و گفت: رییس اداره باید در وقت اداری برای ارباب رجوع وقت بگذارد اگر مردم از کارمندان و رییس اداره ای ناراضی باشد، باید پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: بر اساس قانون دادستانی موظف است در رابطه با مسوولین اداراتی که در انجام وظایف خود دچار سستی می شود اعلام جرم می کند.

فرماندار شهرستان بانه با اشاره به کاهش چشمگیر باران و بحران کم آبی در شهرستان اظهار داشت: در ۲ سد عباس آباد و سد بانه حدود ۶ میلیون متر مکعب آب ذخیره داریم که اگر شهروندان در مصرف آب صرفه جویی نکنند با بحران شدید کم آبی مواجه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه روستاهای بانه نیز امسال با بحران کم آبی مواجه هستند، افزود: برای پیشگیری از بحران کم آبی در چشمه اصحاب روستای بلوه یک هزار و ۸۰۰ متر کانال کشی شده و در زمان کمبود آب از آن استفاده کنیم.

این مسوول با اشاره به اینکه همه ما موظف هستیم بسترهای لازم را برای انتخابات پرشور فراهم کنیم گفت: روسای ادارات باید تمام امکانات را در اختیار ستاد انتخابات قرار دهند و همه در انتخابات حضور داشته باشند و با اداراتی که در انتخابات دخالت می کنند براساس قانون برخورد می شود.

بانه ۱۵۴ هزار هکتار اراضی جنگلی دارد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بانه نیز گفت: در شهرستان بانه ۱۵۴ هزار هکتار اراضی جنگلی و ۵۰ هزار هکتار مرتع دارد که ۷۳ درصد جنگل های بانه انواع گونه های بلوط و مازودار، هفت درصد بنه (قزوان) و ۲۰ درصد نیز گونه های وحشی زالزالک، آلبالوی وحشی، بادام وحشی و دافنه است.

عثمان افتخاری با بیان اینکه بخشی از آتش سوزی ها عمدی و بخشی نیز غیر عمدی است افزود: بی احتیاطی برخی از رهگذاران، شکارچیان و افراد سودجو و فرصت طلب که جنگل ها و مراتع را به خاطر افزایش اراضی کشاورزی آتش می زنند، بروز خشکسالی و وجود درختان توخالی و پوسیده آتش سوزی ها را افزایش می دهد.

وی اظهار داشت: آمار آتش سوزی سال گذشته نسبت به سال ۹۷ کاهش داشته که این با فرهنگ سازی و کمک مردم محقق شده است.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha