روی خط شهر؛ آغاز واکسیناسیون خودرویی در باغ پرندگان تهران

تهران-ایرنا- شهردار منطقه ۴ تهران، از آغاز بکار آزمایشی واکسیناسیون خودرویی بیماری کووید۱۹ خبر داد و گفت: پارکینگ باغ پرندگان برای این امر اختصاص یافته است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «محمد محمددوست» با اعلام این خبر و با بیان اینکه شهرداری منطقه ۴ همگام با سایر نهادها به دنبال ریشه کنی ویروس منحوس کرونا است، افزود: با توجه به آغاز واکسیناسیون گروه های مختلف جامعه، طرح آزمایشی واکسیناسیون افراد واجد شرایط دریافت واکسن بیماری کووید۱۹ در پارکینگ باغ پرندگان در فضایی به مساحت تقریبی ۱۳ هزار متر مربع آغاز شد.

وی عنوان کرد: با توجه به شرایط مطلوب پارکینگ باغ پرندگان و خیابان کوهستان جهت انجام واکسیناسیون خودرویی، این فضا در اختیار ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار گرفت.

شهردار منطقه ۴ خاطر نشان کرد: افرادی که دارای شرایط دریافت واکسن هستند ابتدا در خیابان کوهستان احراز هویت شده سپس به پارکینگ باغ پرندگان هدایت و داخل خودرو واکسیناسیون می شوند.

محمددوست اضافه کرد: با همکاری اورژانس ۱۱۵ تهران، محلی نیز برای استراحت رانندگان در نظر گرفته شده است که افراد پس از دقایقی استراحت در داخل خودرو محل پارکینگ را ترک می کنند.

روی خط شهر؛ آغاز واکسیناسیون خودرویی در باغ پرندگان تهران

پایان احداث ٢٤ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه در ۱۲ خیابان مرکزی تهران 

«مرتضی مطهری» معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۶ تهران از اتمام احداث ٢٤ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه در ۱۲ خیابان سطح منطقه مرکزی پایتخت خبر داد.    

وی گفت: این مسیرهای ویژه دوچرخه‌سواری در خیابان‌های پورسینا، طالقانی، قائم‌مقام فراهانی، باقرخان، کاج، کارگر شمالی، جلال‌آل‌احمد، آزادی، کریمخان‌زند، حافظ و نجات‌الهی و بلوار کشاورز احداث شده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا مسیر ویژه دوچرخه به صورت ممتد و یک کمربند پیوسته در سطح منطقه شش تهران احداث شده است، خاطرنشان کرد: مسیرهایی که برای دوچرخه‌سواری طراحی شده‌اند، بر اساس پیوستگی چند خیابان که در مجاورت یا تقاطع همدیگر قرار دارند، چند کمربند یا مسیر پیوسته ویژه دوچرخه را ایجاد کرده‌اند و برای اینکه این مسیرها به صورت یک کمربند به همدیگر وصل شوند، نیاز است تا اقدامات تکمیلی برای احداث مسیرهای جدید صورت گیرد.

روی خط شهر؛ آغاز واکسیناسیون خودرویی در باغ پرندگان تهران

تابلوی پدر مدرسه ساز ایران "دکتر حافظی" در شمال تهران رونمایی شد

«سید عباس سجادی» معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران گفت: آیین رونمایی از تابلوی خیابان دکتر محمدرضا حافظی، خیر و پدر مدرسه ساز ایران، در شمال تهران برگزار شد.

وی اظهار داشت: براساس گزارش چهل و هفتمین جلسه کمیسیون نام‌گذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران مبنی بر نام‌گذاری و تغییر نام برخی معابر شهر، در جلسه ۲۴۲ شورای شهر و به‌اتفاق آرا با نامگذاری خیابان «دکتر محمدرضا حافظی» در منطقه یک موافقت شد.

سجادی افزود: براین اساس، خیابان "داد" در محله قیطریه در نزدیکی ساختمان جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور که به همت این بزرگمرد بنا شده بود و روند فعالیت خیرین در عرصه مدرسه‌سازی را ساماندهی می‌کرد، به نام رئیس فقید این مجموعه مرحوم محمدرضا حافظی نام‌گذاری شد.

روی خط شهر؛ آغاز واکسیناسیون خودرویی در باغ پرندگان تهران

راه‌اندازی مرکز واکسیناسیون تجمیع کووید۱۹ در قلب طهران

«علی‌محمد سعادتی» شهردار منطقه ۱۲ تهران از راه‌اندازی مرکز واکسیناسیون تجمیع کووید-۱۹ در خیابان مختاری این منطقه خبر داد.

وی با اعلام این خبر گفت: مراسم افتتاحیه این مرکز با حضور مسؤولان و اولین گروه از شهروندان آماده برای دریافت واکسن، روز شنبه، اول خرداد ماه برگزار خواهد شد.

وی با تأکید بر تلاش‌های همه‌جانبه آحاد جامعه و مسؤولان در تسریع واکسیناسیون شهروندان افزود: این مرکز با هدف تسهیل‌گری در واکسیناسیون شهروندان با مشارکت شهرداری منطقه ۱۲، مرکز بهداشت شرق تهران و ناحیه مقاومت بسیج امام خمینی (ره)، در مجموعه ورزشی الزهرا (س) واقع در خیابان شوش، خیابان تختی، خیابان مختاری شرقی، از روز شنبه، اول خردادماه سال جاری شروع به فعالیت می‌کند.

شهردار منطقه ۱۲ ابراز امیدواری از حل بحران شیوع جهانی کروناویروس در آینده نزدیک یادآور شد: در این مرکز بعد از مراحل شناسایی و ثبت اطلاعات افراد، کار تزریق واکسن انجام خواهد شد و پس از آن، فرد دریافت‌کننده واکسن را پزشک حاضر در مجموعه ویزیت می‌کند تا از صحت حال وی اطمینان حاصل شود.

وی توضیح داد: شهروندان می‌توانند طبق اعلام رده‌های سنی و دیگر شرایط مورد نظر وزارت بهداشت، با در دست داشتن کارت ملی برای دریافت واکسن به این مرکز مراجعه کنند و تلاش ما بر این است که ارائه خدمات با بیشترین سرعت و بالاترین دقت لازم برای مراجعه‌کنندگان صورت گیرد.

به گفته وی، مرکز واکسیناسیون یادشده، همه‌روزه به جز روزهای جمعه از ساعت ۸ تا ۱۳ آماده ارائه خدمات خواهد بود و این مرکز تا پایان دوره واکسیناسیون در خدمت شهروندان است.  

اجرای مسابقات اجتماعی در قالب کمپین "همسایه هم"

«مجتبی شکری» شهردار منطقه ۱۳ تهران گفت: چالش دوستداران محله پاک، رویداد همسایگی و مشارکت و پویش همسایه خوب من در قالب «کمپین همسایه هم» در منطقه ۱۳ اجرایی شد.
 
وی گفت: با توجه به اجرای  پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی با شعار هم سایه هم در شهر تهران، محلات شورا و حافظیه منطقه ۱۳ به عنوان محله پایلوت این پویش در فاز تسهیل گری و ترویج گری انتخاب و تعیین شده است.

وی با بیان اینکه موضوعات اصلی طرح شامل سه حوزۀ «قوانین و حریم خصوصی»، «همسایگی و مشارکت» و محیط زیست با تأکید بر «کاهش و مدیریت پسماند» است ادامه داد : در قالب این پویش، اقدامات مختلفی شامل برنامه های سیاستی، تبلیغاتی، ترویج گری و پایدار سازی رفتار با هدف ارتقا روحیه مشارکت و افزایش مسئولیت پذیری اجتماعی انجام می شود.

شهردار منطقه ۱۳ با بیان اینکه برای داشتن محله پاک و نبود زباله‌گرد باید از خانه ها و آپارتمان ها شروع کنیم ادامه داد : محور محیط زیست و کاهش پسماند در پویش همسایه هم دنبال می شود و بدین منظور  چالش و مسابقه در این خصوص طراحی شده است.

اجرای عملیات جابه‌جایی تیرهای فرسوده و معارض در منطقه ۷

«محمد جواد خسروی» معاون فنی و عمران شهرداری منطقه ۷ از اجرای عملیات جابه جایی ۳۸۰ تیر فرسوده و معارض این منطقه خبر داد.

وی افزود: عدم جانمایی صحیح تیرهای برق درگذرها یکی از مشکلات بافت‌های فرسوده در منطقه۷ است که با وجود نوسازی پلاک های اطراف گذر همچنان این معابر نفوذ ناپذیر باقی می مانند و تردد را برای خودروهای امدادی در شرایط خاص و بحرانی، انتقال مصالح و ادوات ساخت و ساز پلاک‌های در دست نوسازی را سخت و یا ناممکن می‌سازد.

وی یادآور شد: با تکیه بر برداشت‌های میدانی توسط دفاتر توسعه محله در نواحی ۱، ۲ و ۵ و با همکاری شرکت توزیع نیروی برق بوعلی، تعداد ۲۱۰ اصله پایه معارض و بیش از ۵۰۰ اصله پایه فرسوده که مانع بزرگی در مسیر نفوذ پذیری معابر واقع در بافت‌های فرسوده است شناسایی شد.

معاون شهردار منطقه ۷ تاکید کرد: پیرو سی امین جلسه کمیته خدمات و زیرساخت در منطقه۷، مقرر شد پایه های فرسوده و معارض در محدوده بافت فرسوده منطقه۷ با همکاری شهرداری منطقه، دفاتر توسعه محله ای و اداره برق بوعلی جابجا شوند.

وی عنوان کرد: معاونت فنی و عمرانی منطقه اعطای مجوز رایگان حفاری، در اختیار گذاشتن مکان مناسب در سطح نواحی برای دپو تیرهای برق و همکاری در ترمیم آسفالت روند جابجایی و تعویض پایه های فرسوده برای اداره برق بوعلی را در دستور کار خود قرار داد.

خسروی افزود: اینک بعد از گذشت یک سال از جلسه کمیته زیر ساخت، تعداد ۳۸۰ پایه فرسوده در سطح محدوده بافت فرسوده تعویض شده اند که ۳۰ پایه آنها معارض بوده اند.

روی خط شهر؛ آغاز واکسیناسیون خودرویی در باغ پرندگان تهران


رونق کسب کارهای نوپا و کارآفرینی در منطقه ۱۵

«وحیدرضا انارکی محمدی» شهرداری منطقه ۱۵ تهران با اتخاذ تمهیدات لازم و حمایت های همه جانبه با وجود همه گیری کرونا بستر رونق کسب کارهای نوپا و کارآفرینان را در جنوب شرق تهران رونق بخشید.

وی گفت: وظیفه ذاتی و مسئولیت اجتماعی ما ایجاب می کند که هر چه در توان داریم برای تقویت توان اقتصادی، حمایت و رونق کسب کارهای نوپا و کارآفرینان با استفاده از ظرفیت منطقه به کار بندیم.

وی به دوره های آموزشی، نوآوری و کارآفرینی در دوران همه گیری کرونا اشاره کرد و گفت: در این راستا ۵ جلسه در فضای مجازی برای ۵۰ کارآفرین و عضو کسب و کار خرد و نیز ۲ جلسه برای مدیران محلات با هدف آشنایی با اصول نوآوری و کارآفرینی، ترویج خلاقیت، ایده‌پردازی، نوآوری و کارآفرینی و جذب مشارکت طی این مدت برگزار شد.

محمدی افزود: با توجه به ضرورت حمایت از کسب و کارهای کوچک، محلی و خانگی و با همکاری اداره املاک، ۱۷ مکان از فضاهای منطقه با هدف ایجاد اشتغال پایدار در اختیار صاحبان کسب و کار قرار گرفته است.  

شهردار منطقه افزود: فعالیت ۲۴ واحد کارافرینی در محلات، همکاری با سازمان نوسازی به منظور تحلیل ساختار اجتماعی و اقتصادی حاکم بر بازار لوستر فروش های محله هاشم آباد و نهادینه سازی در راستای توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی ساکنین این محله و برگزاری دوره های آموزشی کارآفرینی در دو مرکز محله خاتون و شیرین دخت برای جوانان محل از دیگر اقدامات در رونق و حمایت از کارآفرینان منطقه طی این مدت بوده است.

وی به چند کسب کار موفق در منطقه اشاره کرد و گفت: تولیدی چادر یک بار مصرف با روشی خلاقانه، تولیدی پوشاک مردانه، تولیدی پوشاک از نوع کشتباف، تولیدی سیستم های هوشمند الکترونیکی روشنایی و دکوراسیون، تولیدی فرش و تابلو فرش دستباف و پرورش زالو از جمله این کسب و کارهاست.

شهردار منطقه ابراز امیدواری کرد: با تداوم اقدامات در حوزه کارآفرینی و کسب و کارهای خرد بتوانیم محیط کسب و کار را بهبود ببخشیم.

نصب راهبندهای ترافیکی در محورهای منتهی به بهشت زهرا (س)

«علیرضا مرآتی» معاون حمل و نقل وترافیک شهرداری منطقه ۱۹ گفت: به منظور کنترل ترافیک و روان سازی تردد در بزرگراه های منتهی به بهشت زهرا (س)، اقدام به نصب دو راهبند و جداکننده ترافیکی در این محورها کرد.

وی افزود: این راهبندها طبق نظر کارشناسی و با هماهنگی پلیس راهور در بزرگراه های علامه عسگری و شهید هاشمی نصب شده تا در ساعات پیک ترافیک بویژه طی روزهای پنجشنبه و جمعه آخر سال، برای هدایت خودروها به ادامه حرکت در مسیری دیگر و جلوگیری از قفل شدن معبر استفاده شوند.

به گفته وی، ۲راهبند نصب شده در این محورهای بزرگراهی به صورت مستمر نگهداری و در صورت آسیب دیدگی تعمیر و یا تعویض می شوند.

وی همچنین از ادامه عملیات نصب حفاظ های بتنی (نیوجرسی) در بزرگراه آزادگان خبر داد و افزود: در راستای جایگزینی گاردریل های حاشیه این بزرگراه با حفاظ های بتنی تاکنون ۲.۵ کیلومتر از این معبر در لاین تندرو مسیر غرب به شرق مجهز به این موانع شده است و یک کیلومتر باقیمانده نیز پس از انجام زیرسازی و بتن ریزی انجام می شود.

به گفته وی، نصب نیوجرسی در مسیر شرق به غرب آزادگان نیز در برنامه های اجرایی این شهرداری قرار دارد.

معاون شهردار منطقه ۱۹ تهران در ادامه با اشاره به اقدامات ترافیکی انجام شده برای نگهداشت محورهای بزرگراهی جنوب پایتخت گفت: در همین راستا طی هفته اخیر ۲۰۰ گاردریل به همراه پایه، ۱۲۰ مانع استوانه ای و  ۴۰ تابلوی خطرناک و شورون در بزرگراه های مواصلاتی این محدوده نصب شده است.

دومین مانور موتور سوار خوب در منطقه ۲ برگزار شد

«یوسف مزارعی» معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲ تهران گفت: دومین مانور «موتور سوار خوب» با حضور مدیران شهری و سرکلانتر شمالغرب تهران در میدان توحید، یکی از محورهای پرتردد موتورسواران منطقه ۲، برگزار شد.

وی گفت: با توجه به سهم بالای موتورسواران در حوادث رانندگی، مانور «موتور سوار خوب» با رویکرد آگاهی بخشی، تغییر رفتار اجتماعی و آموزش عملکرد صحیح ترافیکی به موتور سواران در یکی از میادین پرتردد منطقه اجرا شد.

وی افزود: در این مانور که با مشارکت معاونت های حمل و نقل و ترافیک و اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲ و پلیس راهور تهران برگزار شد بر آسیب های رفتاری موتورسواران تمرکز و تلاش شده است تا با طراحی و اجرای پیام های تبلیغی با لحنی ایجابی و صمیمی بر تغییر رفتارهای پرخطر موتورسواران اثر گذاشته شود.

وی خاطر نشان کرد: این مانور با هدف آگاهی بخشی و اطلاع رسانی درباره مخاطرات رفتارهای نابهنجار بعضی از راکبان و همچنین الزام ایشان به رعایت انضباط اجتماعی و قوانین رانندگی و ترافیکی به عنوان یکی از فعالیت های کمپین «موتورسوار خوب» برگزار شد و از جمله برنامه های اجرا شده میتوان برپایی ایستگاه آموزشی، پخش  اهدای هدایا به موتورسواران خوب، توزیع و پخش بروشور و سی دی آموزشی اشاره کرد.

سرکشی به ۱۸۰ همسایه ایستگاه‌های مترو در پویش «همسایه؛ سپاس»

«سیدمجید هاشمی» مسئول واحد بسیج شرکت مترو گفت: شرکت مترو تهران در تداوم پویش "همسایه؛ سپاس" از ساکنان املاک پیرامونی ایستگاه‌های اقدسیه و مرزداران قدردانی کرد.

وی گفت: پس از طراحی پویش "همسایه؛ سپاس" در آذر ماه ۱۳۹۹ که با هدف قدردانی و عذرخواهی از همسایگان کارگاه‌های عمرانی مرتبط با احداث ایستگاه‌های مترو صورت پذیرفت، سال گذشته به دنبال افتتاح ۷ ایستگاه میدان قیام، شهید اشرفی اصفهانی، چهل‌تن دولاب، آهنگ، شهید ستاری، یادگار امام (ره) و تربیت مدرس، ضمن سرکشی به همسایگان این ایستگاه‌ها با اهداء لوح تقدیر، یک شاخه گل و یک کادوی ناقابل، از بیش از ۵۰۰ صاحب ملک و کسبه محل بابت زحمات متحمل شده در طول سال‌های ساخت ایستگاه دلجویی شد. در واقع این ساکنان املاک مجاور ایستگاه‌های در حال احداث هستند که در طول ساخت و ساز ایستگاه‌ها، بیشترین آزار و اذیت را تحمل می‌کنند و بدین لحاظ مسئولان امر خود را مکلف به عذرخواهی از آنان می دانند.

به گفته وی، امسال نیز بعد از افتتاح ایستگاه‌های اقدسیه در خط ۳ و مرزداران در خط ۶ مترو، طی دو روز متوالی در مجموع از ۱۸۰ همسایه این دو ایستگاه قدردانی به عمل آمد تا بلکه گوشه‌ای ولو ناچیز از زحمات و مشکلات ناخواسته تحمیل شده به ایشان جبران شود.

هاشمی گفت: این پویش که با اقبال مردم و خصوصاً ساکنان املاک پیرامونی ایستگاه‌های در حال ساخت و تکمیل مترو همراه شده است، ادامه پیدا خواهد کرد تا شرکت مترو بخشی از وظایف و مسئولیت‌های اجتماعی خود را به نحوی انجام داده باشد.

راه یافتگان به مرحله نیمه‌نهایی «مسابقه داستان کوتاه کوتاه بحران» معرفی شدند

«حیدر کلهری» معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: راه یافتگان به مرحله نیمه نهایی «مسابقه داستان کوتاه کوتاه بحران» بعد از داوری انتخاب و به مرحله نهایی راه یافتند.

وی افزود: از میان ۱۰۵۰ اثر داستانی رسیده به اولین مسابقه داستان کوتاه کوتاه بحران تعداد ۲۹۰ اثر از ۱۸۴ نفر به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و آثار در حال داوری است.

کلهری افزود: در این مرحله علاوه بر انتخاب آثار برای انتشار در کتاب، ۳۰ اثر به مرحله نهایی راه خواهند یافت که از میان آنها ۵ اثر برتر انتخاب خواهند شد.  

به گفته وی، همچنین زمان اختتامیه و اهدای جوایز به زودی اعلام خواهد شد و به پنج نفر اول از ۴ میلیون تا ۵۰۰ هزار تومان جایزه داده می‌شود و داستان‌های راه یافته به مرحله نهایی در کتابی با همکاری انتشارات پرنده منتشر خواهد شد.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه اسامی راه یافتگان به مرحله نیمه نهایی در درگاه اینترنتی tdmmoq.ir منتشر شده است، افزود: «مسابقه داستان کوتاه کوتاه بحران» با هدف جلب توجه جامعه ادبی به بحران‌های طبیعی در کشور و همچنین ترویج نگاه امیدوارانه در سوانح طبیعی و بحران‌ها از سوی سازمان مدیریت بحران شهر تهران سال گذشته برگزار شد.  

به گفته وی، رویکرد کلی داستان‌ها حفظ «امید» در این رخدادها است و محور داستان‌ها دعوت به همدلی در برابر مصیبت‌ها و کمک به هم‌نوع، نوع‌دوستی، شیوه درست برخورد با بحران، عملکرد سریع و حفظ روحیه و گسترش روحیه امیدوارانه در زمان رخدادهای بحرانی است.

پیش بینی ۱۰ مرکز برای واکسیناسیون کرونا در منطقه ۵

«محمود کلهری» شهردار منطقه ۵ با بیان اینکه تمامی امکانات شهرداری برای واکسیناسیون شهروندان در اختیار نظام سلامت خواهد بود تاکید کرد:پیش بینی ۱۰ مرکز برای واکسیناسیون کرونا در منطقه شده است.

وی در جلسه فصلی ستاد مدیریت بحران این منطقه که با صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مهار بیماری کرونا در سطح منطقه گفت: اگر همراهی، همدلی و همفکری بین دستگاه ها نبود دستاورد هایی هم در پی نداشت؛ اما آنچه که ملموس است حتی از دست دادن یک فرد هم دردناک است و اگر این همدلی نبود فاجعه بیشتری را شاهد بودیم.

وی افزود: ما اگر مشکلاتی مثل تحریم را نداشتیم نسبت به بسیاری از کشورها در بحث مقابله با کرونا بهتر اقدام می کردیم و تا همین جا هم تدابیر صورت گرفته قابل تقدیر است و فداکاری های زیادی در این خصوص صورت گرفته است.

کلهری با اشاره به طرح سراسری شهید قاسم سلیمانی برای مهار کرونا اذعان داشت: در این طرح در منطقه ۵ اقدامات خوبی رخ داد و همکاران ما در سپاه، بسیج، شهرداری و مرکز بهداشت تعامل و همکاری خوبی با هم داشتند و از هیچ کوششی دریغ نکردند.

وی تاکید کرد: منطقه ۵ به لحاظ جمعیت و آماری گستردگی زیادی دارد که به نسبت این جمعیت در وضع مهار و مقابله با کرونا و میزان مبتلایان آمار خوبی داشته است که از همدلی و همراهی ارگان ها و شهروندان رقم خورده است.

شهردار منطقه ۵ به قرار گرفتن سوله سازمان برنامه جنوبی در اختیار نظام سلامت برای واکسیناسیون کرونا اشاره کرد و افزود:الان وضعیت واردات واکسن و تولیدات داخلی روز به روز بهتر می شود و به هیچ وجه پذیرفته نیست که واکسن و نیروی انسانی برای تزریق آن داشته باشیم اما مکان مناسب در اختیار آنها نباشد. باید آمادگی صددرصدی برای افزایش مکان های مناسب برای تزریق واکسن را داشته باشیم.

وی ادامه داد: پارک ترافیک نیز برای تزریق واکسن مجهز شده و به زودی به بهره برداری می رسد و چند نقطه دیگر هم در نظر گرفته شده است. حتی باید پیش بینی ۱۰ مکان برای تزریق واکسن را داشته باشیم تا این چرخه به سرعت پیش برود. ما حتی آمادگی اینکه یکی ازساختمان های اداری را در اختیار نظام سلامت قرار دهیم داریم.

کلهری تاکید کرد: تمامی سالن های ورزشی و امکانات شهرداری بدون هیچ محدودیتی برای سرویس دهی به شهروندان در راستای تزریق واکسن کرونا در اختیار مسئولان مربوطه خواهد بود و هیچ بهانه ای در این راستا پذیرفتنی نیست.

اجرای طرح همسان‌سازی و افزایش حقوق نیروهای شرکت شهربان و حریم‌بان

«سید امیر فتاحیان» شهربان از اجرای طرح همسان‌سازی و افزایش حقوق نیروهای شرکت شهربان و حریم‌بان خبر داد.  

وی گفت: در راستای حمایت از نیروهای اجرایی شهربان و برقراری عدالت، با حمایت شهردار محترم تهران، اعضای محترم شورای شهر، معاونت محترم مالی و اقتصادی، معاونت محترم برنامه‌ریزی و معاونت محترم خدمات شهری شهرداری تهران، طرح افزایش حقوق و همسان‌سازی حقوق نیروهای اجرایی شرکت شهربان و حریم‌بان (شهر، حریم و معبر) با حقوق همکاران دارای قرارداد هادیان شهر اجرا می‌شود.  

وی اظهار داشت: بر این مبنا، افزایش حقوق صورت گرفته علاوه بر افزایش ۴۰ درصدی حقوق مصوب وزارت کار است که از ابتدای سال جاری محاسبه شده است.  

فتاحیان خاطرنشان کرد: در همین راستا، پرداخت حقوق اردیبهشت‌ماه نیروهای اجرایی طبق شاخصه‌های همسان‌سازی حقوق پرداخت می‌شود و معوقه همسان‌سازی حقوق فروردین‌ماه هم همزمان با حقوق اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ برای تمامی همکاران(شهربان، حریم‌بان، معبربان) واریز می‌شود.

مدیرعامل شهربان خاطرنشان کرد: اجرای طرح همسان‌سازی حقوق نیروهای شهربان به انضمام کسورات قانونی، ماهانه نزدیک به ۷ میلیارد تومان به هزینه‌های شرکت شهربان اضافه خواهد کرد که این رقم در سال به مبلغی حدود ۱۰۰ میلیارد تومان به صورت ناخالص می‌رسد که با کمک بی‌دریغ معاونت محترم مالی شهرداری تهران در خصوص تامین نقدینگی و همچنین مساعدت  معاونت محترم برنامه‌ریزی در خصوص تامین اعتبار مورد نیاز برای اجرای مستمر طرح همسان‌سازی حقوق نیروها، این رقم به بودجه شرکت شهربان و حریم‌بان اضافه شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha