معاون استاندار: مناطق حاشیه‌ای کرمان ساماندهی می‌شود

کرمان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان  با اشاره به ساماندهی حاشیه نشینی گفت: وظایف دستگاه ها در این راستا مشخص شده که مصوبات در این خصوص ابلاغ و پیگیری می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز چهارشنبه در نشست گروه کاری اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان افزود: یکسری فعالیت های دستگاه‌ها در یک طرح نمی گنجد اما در برنامه ضربتی مشخص تا پایان خرداد باید انجام شود که در این خصوص برای ساماندهی مناطق حاشیه‌ای کرمان، یکسری وظیفه برای گروه های کاری در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف اراضی مسکن شهرسازی و شهرداری در شهرک صنعتی اظهار داشت: باید به سرعت طی ۲ هفته این تفکیک با شهرداری کرمان انجام و عملیات واگذاری محل کلانتری صورت گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به قلعه‌های دختر و اردشیر کرمان نیز گفت: باید اراضی میراث فرهنگی و شهرداری طی ۲ هفته تعیین تفکیک شود.

وی افزود: پیشرفت فعالیت‌ها در محلات حاشیه‌ای بنی هاشم، قلعه محمود، قلعه اردشیر، شرف آباد و الله آباد، سراسیاب و شرف اباد در گروه های کاری مربوطه رصد و مقرر شد تا استقرار کلانتری از گشت ویژه در این مناطق استفاده کنیم.

بصیری تصریح کرد: بحث حمایت و تاب آوری اجتماعی را مجموعه بهزیستی پیگیری می‌کند که در جامعه هدف سراسیاب و شرف آباد بررسی شده است. 

۱۸۱ هکتار زمین شهرک صنعتی به سازمان زمین و مسکن واگذار شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به تامین قیر معابر کرمان گفت: اسناد ۱۸۱ هکتار زمین بنام سازمان ملی زمین و مسکن در شهرک صنعتی کرمان صادر شده است.

علی حاجی زاده با اشاره به اینکه راه‌و شهرسازی استان مالکیت زمینی را در محله شهرک بنی هاشم کرمان ندارد افزود: مالکیت اراضی محدوده شهرها در اختیار سازمان ملی زمین و مسکن است و در این راستا از طریق تهاتر می توان زمینی برای احداث کلانتری از شهرداری دریافت کرد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر امکان واگذاری اسناد تفکیکی به متقاضیان را نداریم که این امر به علت لغو قانون قبلی و پیگیری دستگاه های نظارتی بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha