۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۲۹
کد خبرنگار: 837
کد خبر: 84335177
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ایران و یمن برای کمک به گفت وگوهای صلح تاکید کردند

تهران - ایرنا - مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی و معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن بر استمرار ارتباط و همکاری دوجانبه برای کمک به گفت وگوهای صلح تاکید کردند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، علی اصغر خاجی در گفت وگویی تصویری با حسین العزی معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن به رایزنی و تبادل نظر پرداخت.

در این گفت وگو در خصوص آخرین تحولات یمن در عرصه های مختلف به ویژه پیرامون نتایج آخرین مذاکرات درباره کشتی صافر و همچنین راه‌های تسریع دستیابی به صلح در کشور یمن تبادل نظر شد.

العزی معاون وزیر امور خارجه دولت نجات ملی، ضمن تقدیر از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ملت یمن، بر اهمیت هماهنگی و رایزنی مستمر دوجانبه تاکید کرد و در مورد خواسته‌های دولت نجات ملی یمن در مذاکرات صلح توضیحاتی ارائه داد.

خاجی نیز در این گفت وگو نقطه نظرات و مواضع کشورمان در خصوص روند صلح و کمک به تسهیل گفت وگوها را تشریح کرد و سرعت بخشیدن به روند مذاکرات پیرامون رفع محاصره از مردم یمن و برقراری صلح در یمن و همچنین حل بحران کشتی صافر را ضروری خواند.

در این گفت وگوی تصویری دو طرف بر استمرار ارتباط و همکاری دوجانبه برای کمک به گفت وگوهای صلح تاکید کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha