دادستان نهاوند: تبلیغات زودهنگام انتخاباتی جرم است

همدان-ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند نسبت به تبلیغات زودهنگام انتخاباتی در این شهرستان هشداد و گفت: این موضوع خلاف قانون است و جرم محسوب می‌شود.

به گزارش ایرنا ، «عباس آزادبخت» روز چهارشنبه در چهارمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با جرایم انتخاباتی شهرستان نهاوند، اظهار داشت: هدف ما امنیت انتخابات و حضور حداکثری مردم است که با تدابیر فرمانداری و رئیس حوزه انتخابیه شهرستان تمام تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم و با حضور حداکثری مردم اندیشیده شده است.

وی ضمن تأکید بر پیشگیری و مبارزه با تخلفات انتخاباتی، بیان کرد: اگر کاندیداها زودتر از موعد تبلیغات کرده و رقبا را تخریب کنند با آن‌ها برخورد می‌شود و رسانه­‌ها نیز باید در انتشار اخبار انتخابات اخلاق رسانه­‌ای را مدنظر داشته باشند.

آزادبخت خاطر نشان کرد: فضای انتخاباتی در شهرستان به‌صورت شبانه‌روزی رصد می‌شود و با هرگونه جرائم و تخلفات انتخاباتی با قاطعیت برخورد خواهد شد و تبلیغات انتخاباتی و پوشش رسانه‌ای کاندیداها تا قبل از انتخابات و موعد مقرر ممنوع است.

وی افزود: استفاده از کارناوال‌­های تبلیغاتی و سیاسی، چسباندن پوستر، برهم زدن چهره شهر و نازیبا کردن آن ممنوع است و رسانه‌ها نیز تلاش نمایند که مسائل تنش‌­زا را انتشار نکنند.


دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند از تشکیل پرونده تخلف برای تعدادی از کاندیداهای شورای اسلامی در این شهرستان خبر داد و گفت: تا قبل از زمان قانونی، تبلیغات ممنوع است و از طریق هیات نظارت این موضوع بررسی و برخورد می‌شود.


آزادبخت از نیروهای اجرایی، سیاسی و انتظامی خواست ضمن برقراری امنیت در انتخابات برای حفظ حقوق بیت‌المال تلاش کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha