زلزله ۲۰ میلیارد ریال به تاسیسات آب و برق خراسان شمالی خسارت زد

بجنورد- ایرنا- زلزله ۵/۵ ریشتری ۲۷ اردیبهشت ماه در شهرستان های گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در جنوبغربی استان خراسان شمالی ۲۰ میلیارد ریال به تاسیسات آب و برق خسارت زد.

مدیر آب و فاضلاب گرمه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس بررسی کارشناسی اولیه زلزله اخیر حدود ۱۰ میلیارد ریال به تاسیسات زیربنایی آبفای شهری و روستایی در این شهرستان خسارت وارد شد.
علیرضا بابایی گفت: در مجموع براثر زلزله تاسیسات آبفای در ۱۱ روستای شهرستان گرمه خسارت دید که با حضور به موقع کارشناسان این شرکت، آب روستایی برقرار شد.
وی اضافه کرد : در شرایط فعلی آب تمام مناطق روستایی و شهری مشترکان خسارت دیده ناشی از زلزله وصل و مشکلی برای تامین آب آشامیدنی وجود ندارد، ولی با تداوم پس لرزه ها احتمال خسارت بیشتر به این تاسیسات وجود دارد.

خسارت ۱۰میلیاردریالی به تاسیسات برق
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی نیز گفت:  ۱۲۰ پایه ترانس برق این شرکت براثر وقوع زلزله ۵.۵ ریشتری بامداد روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه جاری در این استان خسارت وارد شده است.
علیرضا صبوری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : براساس بررسی کارشناسی میزان خسارت های ناشی از این حادثه به تاسیسات شبکه برق این استان حدود ۱۰ میلیارد ریال است که بیشترین خسارت ها مربوط به سه شهرستان گرمه، جاجرم و مانه و سملقان است.
به گفته وی در زلزله اخیر برق خانگی یک هزار و ۲۰۰ مشترک در این شهرستان ها دچار خسارت شد و با مرمت شبکه انتقال تمامی برق مشترکان در کمترین زمان برقرار شده است.
طبق گزارش سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی زلزله حدود ۶۶ میلیارد ریال نیز به تاسیسات زیرساختی این سازمان در شهرستان های گرمه، جاجرم و مانه و سملقان خسارت وارد کرد که شامل تخریب ۲۱۰ واحد دامداری و تلف شدن ۱۷ راس دام سبک و یک راس دام سنگین است.
زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۵ ریشتری ساعت ۳.۳۴ دقیقه بامداد روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت مناطقی از جنوب خراسان شمالی و شهر سنخواست و روستاهای اطراف را لرزاند و طبق آخرین گزارش در این زلزله به یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در بیش از ۴۷ روستا خسارت وارد شد.
استان خراسان شمالی از دیدگاه لرزه زمین ساختی در زون کپه داغ قرار دارد که در این زون گسل های فعال و مهمی وجود دارد، این گسل ها برخی مواقع با حرکاتی که انجام می دهند موجب وقوع زمین لرزه های مخرب می شوند.
مهم ترین گسل های خراسان شمالی گسل اسفراین است که این گسل با درازای حدود ۱۷۰ کیلومتر و راستای شمال باختری- جنوب خاوری واقع شده که از حاشیه شمال خاوری شهر اسفراین گذر می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha