۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱:۲۲
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 84335041
۰ نفر

برچسب‌ها

بسته خبرهای کوتاه خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- اهدای هزار بسته غذایی به مددجویان بهزیستی و خرید تضمینی ۱۱۶ تن کلزا در تایباد عناوین ۲ خبر کوتاه روز چهارشنبه در خراسان رضوی است.

مشهد- معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی خراسان رضوی از اهدای هزار بسته غذایی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) به مددجویان زیرپوشش این اداره کل در استان خبر داد. حمیده محدث روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ارزش ریالی این بسته‌ها در مجموع ۲ میلیارد ریال برآورد شده است. وی با بیان اینکه مشارکت امسال مردم، خیران، مؤسسات غیر دولتی و نهادهای حاکمیتی در معیشت مددجویان بهزیستی نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته است افزود: در ماه مبارک رمضان امسال نیز حدود ۳۵ هزار بسته غذایی از سوی خیران تأمین و بین مددجویان بهزیستی توزیع شد. معاون بهزیستی خراسان رضوی ادامه داد: یکی از تفاوت‌های مشارکت‌های امسال با سال‌های گذشته این بوده که مراکز مثبت زندگی که به تازگی و با هدف تقویت همکاری مردم محلات در کنترل و کاهش آسیبها تشکیل شده‌اند در اولین اقدام عملیاتی و میدانی‌ خود هزاران بسته‌ غذایی را از خیران محلات جمع‌آوری و به مددجویان نیازمند اهدا کرده‌اند.

تایباد- رییس اداره تعاون روستایی تایباد گفت: ۱۱۶ تن و ۸۵۰ کیلو گرم کلزا به صورت تضمینی از کشاورزان این شهرستان در شرق خراسان رضوی خریداری شد. سید ابوالفضل اسلامی افزود: در اجرای طرح خرید تضمینی این محصول امسال هر کیلوگرم کلزا با ۲ درصد افت ناخالص و رطوبت ۹ درصدی به قیمت ۱۱۰ هزار ریال از کشاورزان خریداری می‌شود. وی ادامه داد: طرح خرید تضمینی کلزا تا پایان فصل برداشت این محصول ادامه دارد. رییس اداره تعاون روستایی تایباد گفت: امسال در این شهرستان یک مرکز خرید پیش بینی شده و مبلغ پرداختی محصول خریداری شده پس از تایید محصول طی ۲۰ روز به کشاورزان پرداخت می‌شود. وی افزود: پیش بینی می شود امسال ۳۵۰ تن کلزا در این منطقه خریداری شود. اسلامی ادامه داد: پارسال ۳۲۵ تن کلزا از کلزاکاران این شهرستان خریداری شد. وی گفت: در سال زراعی جاری سطح زیر کشت این محصول در این منطقه به ۵۲۵ هکتار رسید که باتوجه به خشکسالی و عوامل خسارت زا، ۱۴۵ هکتار از این سطح دچار خسارت شد و پیش‌بینی می‌شود میانگین تولید این محصول در مزارع مستعد این منطقه در هر هکتار به افزون بر ۸۰۰ کیلوگرم برسد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha