اتحاد وزارت تعاون با تشکل‌های کارگری هر ناممکنی را میسر می‌کند

تهران- ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:  ایجاد نظام جامع تامین اجتماعی کار بزرگی است که تنها با تشریک مساعی و همکاری تمام تشکل‌های بازنشستگی و کارگری امکان‌پذیر است و اتحاد دست‌اندرکاران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تشکل‌های کارگری و بازنشستگی می‌تواند هر ناممکنی را میسر سازد.  

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا،  محمد شریعتمداری در ارتباط ویدیو کنفرانس با دبیران اجرایی خانه‌های کارگر، اعضای تشکل‌های کارگری و کانون‌های بازنشستگی تامین اجتماعی سراسر کشور درباره مسائل مهم جامعه کارگری و انتخابات پیش رو ضمن اشاره به جایگاه ممتاز خانه کارگر، خواستار نقش‌آفرینی بیشتر تشکل‌های کارگری و بازنشستگی در مسائل مهم و کلان کشور شد.  

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این دیدار که با مشارکت ۵۰۰نفر از سراسر کشور برگزار شده بود، با اشاره به جمعیت ۱۴میلیون نفری بیمه‌شدگان تامین اجتماعی و سه میلیون و ۶۰۰هزار نفری بازنشستگان و مستمری‌بگیران گفت: با وجود تمام تلاش‌های صورت گرفته در سالیان گذشته متاسفانه حدود هفت میلیون نفر از کارکنان و کارگران بخش‌های مختلف تولیدی و خدماتی از بیمه محروم هستند.  

ایجاد نظام جامع تامین اجتماعی با همکاری تشکل‌های بازنشستگی و کارگری امکان‌پذیر است

شریعتمداری ادامه داد: ایجاد نظام جامع تامین اجتماعی کار بزرگی است که تنها با تشریک مساعی و همکاری تمام تشکل‌های بازنشستگی و کارگری امکان‌پذیر است. تجربه عملیاتی کردن کارهای بزرگی همچون افزایش ۳۹درصدی دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۰ و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری در دو نوبت طی ۱۴ماه گذشته که پس از ۱۳ سال صورت گرفت نیز نشان داد که اتحاد دست‌اندرکاران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تشکل‌های کارگری و بازنشستگی می‌تواند هر ناممکنی را میسر سازد.  

وی همچنین تاکید کرد: پشتوانه حمایت کارگران این مرز و بوم برای دفاع از منزلت تمامی بازنشستگان و همچنین برای بهبود وضعیت معیشتی این گروه زحمتکش اعم از کارگر و بازنشسته از اینجانب تاکنون منشاء این خدمات شده است.  معتقدم که تشکل‌های کارگری باید آنچنان قدرتمند در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی ورود کنند چرا که هر فردی نامزد نهایی آنها باشد، پیروز انتخابات ریاست جمهوری است.

در این دیدار حسین کمالی دبیرکل حزب اسلامی کار، علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر، علی اصغر بیات رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور، حسن صادقی رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و علی خدایی رییس کانون شورای‌های استان تهران حضور داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha