۶ هزار و ۸۰۰ فقره بازرسی و آزمون استاندارد در قزوین انجام می‌شود

قزوین - ایرنا- مدیرکل استاندارد استان قزوین گفت: امسال ۶ هزار و ۸۰۰ فقره بازرسی فنی، آزمون و نمونه برداری کالا از واحدهای تولیدی مشمول در راستای انطباق با استاندارد در استان برنامه ریزی و اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا، سیروس صارمی روز چهارشنبه در کارگروه توسعه مدیریت استاندارد استان قزوین، افزود: در سال جاری هزار و ۸۰۰ فقره بازرسی فنی از واحدهای تولیدی و صنایع انرژی بر استان برای انطباق شرایط تولید با استانداردهای تعیین شده پیش بینی شده است.

این مسوول گفت: همچنین ۲ هزار و ۵۰۰ فقره نمونه برداری از کالاها در واحدهای تولیدی در برنامه های این اداره کل برای سال جاری قرار دارد و به همین میزان نیز آزمون کالاها پیش بینی شده است.

صارمی اضافه کرد:امسال انجام ۶ هزار و ۵۰۰ فقره بازرسی طرح طاها به همراه ۲۵۴ فقره آزمون و نمونه برداری از کالاهای در معرض عرضه و صدور ۶۵۰ فقره اظهارنامه انطباق کالاهای وراداتی و صادراتی با استاندارد پیش بینی و انجام می شود.

صارمی افزود: در سال جاری پیش بینی کرده ایم ۱۲۰ فقره پروانه کاربرد نشان اجباری استاندارد صادر و ۸۰ فقره پروانه نیز تمدید شود.

مدیرکل استاندارد قزوین با اشاره به ضرورت انطباق تجهیزات موجود در شهر بازی ها، افزود: برای سال جاری همچنین ۲۰۰ فقره بازرسی از پارک ها، شهرها و زمین های بازی را در دستور کار قرار داده ایم و اگر به تجهیزات و دستگاه های غیر استاندارد مواجه شویم آنها را تا رفع نقص، پلمب می کنیم.

وی افزود: بازرسی از جایگاه های سوخت گاز مایع و بنزین نیز همچون روال گذشته در دستور کار قرار دارد.

صارمی در ادامه از برنامه‌ریزی برای هفت هزار و ۸۴۸ نفر ساعت آموزش به مدیران کنترل کیفیت استان قزوین در سال جاری خبر داد و گفت: در این مدت همچنین برای ارایه ۷۲۲ نفر ساعت آموزش به کارشناسان استاندارد قزوین تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به شعار تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، گفت: نقش استاندارد در پیشبرد این شعار و جهش تولید مهم است و ما خود را در کنار تولید و نه در مقابل آن می دانیم و باور داریم با ارتقای استاندارد شاهد تقویت تولید داخل خواهیم بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha