۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۴۴
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 84334746
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

موضع‌گیری ضدونقیض بلینکن در قبال بحران فلسطین

تهران – ایرنا – وزیر امور خارجه آمریکا با وجود تأکید بر خاتمه "هر چه سریعتر" خشونت‌ها در فلسطین اشغالی، اقدام این کشور در وتوی بیانیه شورای امنیت سازمان ملل را توجیه کرد.

به گزارش ایرنا، تارنمای خبری ایسلند ریویو نوشت که آنتونی بلینکن دیروز سه شنبه پس از دیدار با گولور سورسورارسون همتای ایسلندی‌اش، در نشستی خبری حضور یافت و در ارتباط با حملات رژیم صهیونیستی به فلسطینیان با تکرار موضع جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر "حق دفاع اسرائیل در برابر حملات" افزود که هدف آمریکا آن است که "چرخه کنونی خشونت را هر چه سریعتر به پایان برساند".

هر دو وزیر در این نشست خبری از راه‌حل تشکیل دو حکومت حمایت کردند.

بلینکن در پاسخ به سؤالی پیرامون علت وتوی بیانیه سازمان ملل که خشونت‌ها را در غزه محکوم کرده و خواهان آنش بس شده بود بدون ارائه پاسخ روشنی به بیان این نکته اکتفا کرد که برای کاهش خشونت‌ ده‌ها مورد تماس تلفنی و ارتباط با طرفین درگیر برقرار شده است.

بلینکن تأکید کرد که وتوی بیانیه شورای امنیت سازمان ملل به منظور مانع‌تراشی در راه دیپلماسی نبوده است. وی با این حال ابراز تردید کرد که هدف از تنظیم بیانیه مذکور پایان دادن به خشونت‌ها بوده باشد.

از دوشنبه گذشته تاکنون چهار جلسه درباره تنش اخیر در فلسطین برگزار شده اما به دلیل یکجانبه‌گرایی آمریکا، هیچ اقدام عملی به جز سخنرانی انجام نشده و واشنگتن در حمایت از تل‌آویو، جلوی تصویب هرگونه بیانیه‌ای را گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha