حضور ۲ کشور در پیکارهای کشتی جام تختی

تهران- ایرنا- نمایندگان ۲ کشور قرقیزستان و گرجستان در پیکارهای کشتی آزاد و فرنگی جام جهان پهلوان تختی حضور دارند.

به گزارش ایرنا، چهل و یکمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی و آزاد جام تختی طی امروز و فردا در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار می شود.
در پیکارهای کشتی فرنگی که امروز چهارشنبه برگزار می شود در مجموع ۱۴۸ فرنگی کار حضور دارند که کشور قرقیزستان ۳ نماینده در وزن‌های ۶۰، ۶۳ و ۷۷ کیلوگرم دارد.
همچنین کشور گرجستان نیز با ۱۷ آزادکار در پیکارهای کشتی آزاد حضور دارند. مسابقات کشتی آزاد فردا پنجشنبه برگزار می شود.
این مسابقات بر روی ۴ تشک برگزار می شود.
محمد ابراهیم امامی سخنگو و نماینده فدراسیون کشتی در رقابت های بین المللی جام تختی گفت:  بر اساس تصمیم کادر فنی با توجه به اینکه لازم است در هر وزن از رقابت های جام تختی حد اقل دو "منتخب حقیقی" شناسایی شوند، در تمامی اوزان دهگانه، پس از مشخص شدن نفرات اول تا سوم مشترک، ۲۰ دقیقه بعد (قانون اتحادیه جهانی کشتی)، میان دارندگان مدال های نقره و یکی از برندگان مدال برنز(کشتی گیری که مغلوب دارنده مدال طلا شده است)، تک کشتی برگزار خواهد شد تا در کنار دارنده مدال طلا، دومین مدعی هر وزن نیز مشخص شود.
نماینده فدراسیون در رقابت های جام تختی در مورد سهمیه داده شده در این مسابقات گفت: کادر فنی مجددا درخواست هیات های کشتی و همچنین نفرات مطرح حاضر در اوزان دهگانه را مورد بررسی قرار داد و به نظرم تمامی نفرات مدعی و آماده برای حضور در این مسابقات دعوت شدند.
وی ادامه داد: علاوه بر نفرات مدعی از برخی کشتی گیران آینده دار در رده ی سنی جوانان نیز برای حضور در این مسابقات دعوت بعمل آمد.
سخنگوی فدراسیون کشتی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این رقابت ها بعنوان اولین مرحله از انتخابی رقابت های جهانی ۲۰۲۱ نروژ محسوب می شود، حضور تمامی نفرات دعوتی در این رقابت ها الزامی است و در صورتی که کشتی گیری در این مسابقات حضور نیابد، شانسی به جهت پوشیدن دوبنده تیم ملی در رقابت های جهانی نروژ نخواهد داشت.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha