تخریب کاندیداهای انتخابات و سیاه‌نمایی، مشارکت را کاهش می‌دهد

شیراز-ایرنا-شهردار شیراز گفت: تخریب کاندیداها از سوی یکدیگر و سیاه نمایی از سوی جناح های رقیب در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها منجر به کاهش مشارکت خواهد شد.

حیدر اسکندرپور یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تخریب دولت و مدیریت شهری خصوصا در کلانشهرها در آستانه انتخابات به کاهش سطح مشارکت منجر خواهد شد و این احتمال نیز وجود دارد که با این رویکرد مردم به سمت شعارهای غیرعملی گرایش پیدا کنند.

وی با بیان اینکه تخریب به بی ‌اعتمادی و در پی آن کاهش مشارکت در انتخابات منجر می شود،اظهار داشت: نگاه به آینده ،داشتن برنامه و ایجاد امیدواری به شرایط بهتر برای کشور و شهرها افزایش مشارکت را در پی خواهد داشت.

شهردار شیراز تاکید کرد: ضروری است که با ارایه برنامه به مردم این اطمینان را داد که آینده کشور روشن است و این رویکرد به خلق فضای سرزنده انتخاباتی می‌انجامد.

وی ادامه داد: مهمترین دغدغه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۴۰۰ باید مشارکت حداکثری باشد اما در این شرایط بعضی با سیاه نمایی و تخریب قصد تخریب یکدیگر را دارند که این مساله به منافع ملی کشور ضربه خواهد زد.

اسکندرپور با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو گفت: کینه ورزان این کشور به انتخابات ۱۴۰۰ چشم دوخته اند، به گونه‌ای که به هر نحوی که بتواند مشارکت را تضعیف کنند و در این شرایط نخبگان باید هوشیار بوده و از بازی ناخواسته در زمین اپوزیسیون بپرهیزند.

وی با بیان اینکه مشارکت پایین در انتخابات مشکلات زیادی به بار خواهد آورد گفت: کاهش مشارکت در انتخابات پیش رو به افزایش فشارهای اجتماعی،سیاسی،امنیتی و اقتصادی منجر و مشکلات جامعه را فزونی می بخشد.

شهردار شیراز تاکید کرد: مشارکت حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰ پشتوانه‌ای قوی برای نظام ،ضامن امنیت کشور و دلیلی محکم برای رفع مشکلات اقتصادی است.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خردادماه جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha