اشرف: مُلایی و نصیری بهترین‌های ایران هستند؛انتخاب راحت نیست

تهران- ایرنا- نایب رییس زنان فدراسیون قایقرانی گفت: انتخاب نفر اعزامی ایران برای توکیو یکی از سخت‌ترین کارها است و این رقابت بهترین‌ها به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، مسابقات انتخابی المپیک در رشته روئینگ و آبهای آرام از ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت ماه در ژاپن برگزارو نازنین ملایی و بهمن نصیری با کسب عنوان نایب قهرمانی توانستند یک سهمیه المپیک برای کاروان ایران به ارمغان بیاورند. هر چند که «علیرضا سهرابیان» رییس فدراسیون در نامه ای به فدراسیون جهانی خواستار تجدیدنظر در شیوه تقسیم سهمیه‌ها شد اما پاسخ منفی این فدراسیون موجب شد تا در نهایت یکی از این ۲ قهرمان ملی ایران برای المپیک توکیو انتخاب شوند.

«کتایون اشرف» نایب رییس زنان فدراسیون در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با در این زمینه اظهار داشت: فدراسیون قایقرانی «نازنین ملایی» به همراه  «زینب نوروزی» و «کیمیا زارعی» به مسابقات گزینشی المپیک در کشور ژاپن اعزام کرد که عملکرد بسیار خوبی داشتند و اگر تغییر شیوه گزینشی المپیک در این دوره نبود ما اکنون در بخش زنان ۲ سهمیه کسب کرده بودیم. قایق دو نفره زنان ایران در مسابقات ژاپن به عنوان سوم رسید اما نتوانست سهمیه کسب کند. کیمیا زارعی و زینب نوروزی با ثبت زمان  ۷ دقیقه  و ۲۳ ثاینه و ۸۶ صدم ثانیه این عنوان را کسب کردند. 

وی ادامه داد: یکی از بدشانسی‌های زارعی و نوروزی آن بود که در این مسابقات به هر کشور یک سهمیه داده شد و ما با کسب عنوان نایب قهرمانی نصیری و ملایی تنها یک سهمیه کسب کردیم. اگر تقسیم سهمیه مانند دوره‌های گذشته بود اکنون قایق دونفره ایران سهمیه توکیو را کسب کرده بود و با نایب قهرمای نصیری و ملایی ایران سه سهمیه از آب‌های سرزمین آفتاب صید می‌کرد.

نایب رییس زنان فدراسیون با اشاره به شانس ملایی برای رسیدن به توکیو افزود: هیچ چیز معلوم نیست تا امروز تمام نتایج این ۲ ورزشکار حکایت از آن دارد که رقابتی تنگاتنگ در جریان است. باید منتظر باشیم. آنان حتی در لیگ هم بهترین‌های زنان و مردان هستند. کمیته فنی فدراسیون در این زمینه تصمیم خواهد گرفت.

وی ادامه داد: خانم ملایی همان اندازه شانس اعزام به توکیو را دارد که بهمن نصیری می تواند اعزام شود. این ۲ از بهترین‌های قایقرانی ایران هستند و بدون شک هدف انان مشترک و کسب نتیجه در المپیک برای ایران اسلامی است. 

قایقرانان ایران تا کنون برای حضور در المپیک ۲ سهمیه کسب کردند. سهمیه نخست توسط علی آقامیرزایی در مسابقات گزینشی تایلند کسب شد و سهمیه دوم نیز توسط نازنین ملایی و بهمن در مسابقات تایلند به دست آمد. همچنین در بخش پارالمپیک نیز فدراسیون قایقرانی ۲ سهمیه در بخش زنان و مردان کسب کرده است. 

شهلا بهروزی‌راد سال ۲۰۱۹ با کسب مدال برنز کاپ جهانی مجارستان به سهمیه پارالمپیک رسید و اسلام جاهدی نیز چند روز پیش با کسب عنوان بهترین قایقران قاره کهن در جمع مسافران توکیو قرار گرفت. البته اعزام بهروزی‌راد قطعی اما درباره اعزام جاهدی باید کمیته ملی پارالمپیک تصمیم نهایی را اعلام کند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha