کشورهای اسلامی تصمیم قاطعی برای نجات ملت فلسطین بگیرند

اسلام‌آباد - ایرنا - رهبر جماعت اسلامی پاکستان با تاکید بر نقش تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران، پاکستان، عربستان و ترکیه برای مقابله با اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی در غزه، خواستار تصمیم قاطع این کشورها برای نجات مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از مرکز اطلاع رسانی حزب جماعت اسلامی پاکستان، سناتور «سراج الحق» با تاکید بر اینکه فلسطینیان بی‌دفاع و مظلوم با تروریسم صهیونیستی مواجه هستند، گفت رهبران ایران، پاکستان، عربستان و ترکیه باید اختلافات ناچیز میان یکدیگر را کنار گذاشته و برای نجات مردم فلسطین تصمیم قاطعی بگیرند و اقدامات تعیین کننده انجام دهند.

رهبر جماعت اسلامی پاکستان افزود: فریاد دردناک و اندوه مردم مظلوم فلسطین، کودکان و زنان بی‌دفاع غزه را باید احساس کرد و شنید، زیرا آنان چشم به یاری امت اسلامی دوخته‌اند. بنابراین ایران، پاکستان، عربستان و ترکیه باید به کمک فلسطینیان بشتابند.

وی طی گفت وگو با رسانه‌ها در زادگاه خود واقع در شمال غرب پاکستان، از کشورهای اسلامی خواست تا در مقابل ظلم صهیونیست‌ها سکوت نکنند و برای حفاظت از فلسطین در یک جبهه مشترک قرار گیرند.

سناتور سراج الحق افزود: جماعت اسلامی پاکستان با گروه مقاومت فلسطین از جمله اسماعیل هنیه و خالد مشعل در تماس است و تلاش دارد تا با همیاری گروه‌های مدنی و خیریه در داخل و خارج از پاکستان کمک‌های بشردوستانه برای مردم فلسطین ارسال کند.

در همین حال دولت پاکستان نیز اعلام کرد که به زودی محموله‌های امدادی برای مردم فلسطین از جمله دارو و تجهیزات مقابله با ویروس کرونا ارسال می‌کند.

پیش‌تر رئیس جمهوری پاکستان نیز از آمادگی جمعیت هلال احمر این کشور برای کمک به مردم فلسطین و آسیب دیدگان ناشی از حملات رژیم صهیونیستی در نوارغزه خبر داده بود.

رئیس مجلس ملی پاکستان روز گذشته در تماس تلفنی با «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر جایگاه قوی جمهوری اسلامی ایران در جهان اسلام و نقش کلیدی برای حل مسائل مسلمانان، بر لزوم یکصدایی برای فلسطین و علیه تهاجم رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha