حرکات اصلاحی نوآموزان در برنامه سنجش بررسی می‌شود

تهران- ایرنا- رییس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از بررسی حرکات اصلاحی نوآموزان در برنامه سنجش با همکاری معاونت تربیت‌بدنی خبر داد و گفت: غربالگری نشانگان اختلالات یادگیری برای اولین بار امسال انجام می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، سید جواد حسینی با تأکید بر این که آزمون‌های پایانی دانش آموزان استثنایی غیرحضوری است، افزود: با توجه به شرایط ویژه دانش آموزان استثنایی، آزمون‌های پایه نهم دوره متوسطه اول نیز غیرحضوری برگزار می شود.

وی ادامه داد: آزمون‌های نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم حضوری است و نحوه برگزاری امتحانات دانش آموزان استثنایی پایه دوازدهم کاردانش به استان‌ها واگذار شده است.

رییس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی بابیان این که سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی تمامی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی از خرداد آغاز خواهد شد، گفت: برنامه سنجش از سال ۷۲ شروع شد و پوشش این برنامه در سال گذشته و باوجود شرایط کرونایی به ۹۸،۸ درصد رسیده است.

حسینی اظهار داشت: در سال جاری پیش بینی می‌شود تعداد نوآموزان مراجعه‌کننده به پایگاه‌های سنجش ۴۰۰هزار نفر افزایش داشته باشد؛ لذا در سال جاری تعداد پایگاه‌های سنجش و آزمون گیرنده‌ها افزایش‌ یافته است.

رییس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی تصریح کرد: در برنامه سنجش سال جاری، سنجش حرکات اصلاحی نوآموزان نیز با همکاری معاونت تربیت‌بدنی انجام خواهد شد و غربالگری نشانگان اختلالات یادگیری برای اولین بار در سال جاری انجام می‌شود.

 بیش از ۱۱هزار نفر از دانش آموزان تحت پوشش آموزش‌وپرورش استثنایی دانش آموزان روستایی و عشایری هستند که در مدارس استثنایی خاص و کلاس‌های ضمیمه در حال تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha